Boginie jedzenia na ekranie - KUKBUK

Boginie jedzenia na ekranie

Wybieracie się na Podlasie SlowFest? Nie możecie więc przeoczyć filmu „Boginie jedzenia” („The Goddesses of Food”)! I koniecznie posłuchajcie, co o pracy w gastronomii mają do powiedzenia najlepsze szefowe kuchni w Polsce. Debatę poprowadzi redaktorka naczelna KUKBUK-a Daria Pawlewska.

W filmie „Boginie jedzenia” razem z jego reżyserką Vérane Frédiani poznajemy wpływowe i twórcze kobiety, które działają w kulinarnym świecie: szefowe kuchni, cukierni, sommelierki, barmanki. Odwiedzamy je w różnych zakątkach świata, w gwiazdkowych restauracjach i w streetfoodowych knajpkach.

Co łączy kobiety, które decydują się realizować swoją pasję w branży wciąż zdominowanej przez mężczyzn? Dlaczego szefowym kuchni często trudniej przebić się w świecie gastronomii niż szefom? Czy rządzą nim równe reguły? Film analizuje te kwestie na bazie losów kilku postaci – utalentowanych, kreatywnych kobiet z różnych zakątków globu. Dzielą się z nami swoimi historiami, motywacją, pokazują, że przez kulinaria można zmieniać świat. Z obrazu wyłania się uniwersalne oblicze kobiet w gastronomii – silnych, kreatywnych i walecznych.

 

Cours_au_Cordon_Bleu__Paris

Po pokazie filmowym będziecie mieli okazję poznać kobiety, które rządzą polską gastronomią. Redaktorka naczelna KUKBUK-a poprowadzi dyskusję, w której wezmą udział autorki zaplanowanej na wieczór kolacji:

Ewa „Malika” Szyc-Juchnowicz – Malika, Gdynia

Oliwia Bernady – Poziom 511 Design Hotel & Spa, Ogrodzieniec

Liliana Filipiak – Ambasada Foksal, Warszawa

Emilia Buchowiec – Lokalna Bistro, Białystok

Magdalena Jarętowska – blog „Znowu jej się upiekło”, Warszawa

Monika Walecka – Cała w Mące, specjalistka od chleba, Warszawa

Izabela Kamińska – dziennikarka, specjalistka od wina

Jednego jesteśmy pewni – w takim składzie debata będzie niezwykle interesująca!

Pokaz filmu i dyskusja odbędą się 17 września (początek o 17:30) w Domu Ludowym w Supraślu. Bilety na pokaz możecie kupić na stronie Podlasie SlowFest. Bilety na kolację są już niestety wyprzedane.

Anne-Sophie_Pic_dans_ses_cuisines

© KUKBUK 2018