Apetyczne kolory na 2019 rok - KUKBUK

Apetyczne kolory na 2019 rok

Kolory flirtują z owocami i przyprawami. Pożyczają od nich nazwy i śmiało opisują świat. Według Instytutu Pantone w przyszłym roku królować będą właśnie te ze spożywczym rodowodem.

tekst: Anna Daniluk

Kurkuma – Turmeric – Pantone 15-1264

Intensywny kolor kurkumy wkroczy w nasze życie z impetem. Napój z kurkumą pijmy na zdrowie, do tego włóżmy coś w mocnym kolorze – i ogłośmy nadejście wiosny. Projektanci kolor kurkumowy określają jako ożywiający odcień pomarańczowego, zachęcający do odważniejszego zachowania oraz dodający energii każdemu, kto ma z nim do czynienia.

pepper

Korzeń pieprzu – Pepper Stem – Pantone 17-0542

Ten kolor przypomina barwę kulek zielonego pieprzu, którego możemy użyć do pieczonego łososia. Dla instytutu kolor pieprzowy charakteryzuje się pikanterią, a wyróżnia zielonożółtym odcieniem ośmielającym do szukania darów natury.

lemon

Werbena cytrynowa – Lemon Verbena – Pantone 12-0742

Kolor cytrynowy to kwintesencja lata. Wykorzystując dodatki w kolorze cytrynowym, będziemy wysyłać światu pozytywną energię, wywoływać u innych uśmiech. Weźmy kubek lemoniady i pomyślmy o wiosennej garderobie lub rozweselających dodatkach do wnętrza.

toffi

Toffi – Toffee – Pantone 18-1031

Zapach masła i cukru potrafi zniewolić myśli, a pełne smaku toffi – pobudzić apetyt na więcej słodkości. Ten odcień brązowego będzie się kojarzył z bezkarnym łasuchowaniem.

Mojito Mango – Mango Mojito – Pantone 15-0960

Mojito Mango jako napój sprzyja relaksowi w gronie przyjaciół. Według Instytutu Pantone złoty odcień żółtego zaspokaja zachcianki na drobne przyjemności. Słodycz i soczystość owocu ma wzmocnić wizualny odbiór nowego wiosennego koloru. Po serii intensywnych kolorów warto zwrócić uwagę na dwie – także przywodzące na myśl spożywcze skojarzenia – barwy o neutralnym odcieniu.

soy

Soja – Soybean – Pantone 13-0919

Delikatny kolor ziaren soi zainspirował Pantone do stworzenia naturalnego i neutralnego odcienia beżu. Kolor ma pokazywać, że otaczająca się nim osoba jest godna zaufania. Do tego można go zastosować w połączeniu z intensywniejszymi dodatkami we wnętrzu. Tak jak soję, która nasyci, dodając energii, i może być zastosowana w wielu pysznych daniach.

corn

Słodka kukurydza – Sweet Corn – Pantone 11-0106

W przyszłym roku będzie nas inspirować biel dojrzewających ziaren. Odnajdziemy ją, zamieniając złociste ziarna kukurydzy w wystrzałową przekąskę. Tak jak słodka kukurydza kusi łagodnym smakiem i maślaną konsystencją, tak ten odcień ma stworzyć neutralne tło mocniejszych wariacji kolorystycznych.

 

Źródło: Pantone.com 


© KUKBUK 2018