6 sposobów na słodki Dzień Dziecka - KUKBUK

6 sposobów na słodki Dzień Dziecka

Tego dnia rozpieszczamy małych i dużych smakoszy bardziej niż zwykle. Co przygotować na Dzień Dziecka?
dzien dziecka slodycze przepisy kukbuk

Jadłospis na ten dzień może wymykać się zasadom narzuconym przez dorosłych i poważnych ludzi. Pełne ziarno, zielenina i witaminy niech idą w odstawkę, a kolorowe przekąski lepią się do palców. Maluchy mogą pomóc wam w przygotowaniach, a potem najeść się słodyczy do woli. Uwaga, nie odpowiadamy za ich nakręconą cukrem aktywność!

Śniadaniowe placuszki

Poranek rozpocznijcie puchatymi jak chmurki placuszkami z kremem z serka mascarpone i owocami. Gdyby brakowało wam słodyczy, oprószcie je cukrem pudrem lub polejcie syropem klonowym.

dzien dziecka slodycze przepisy kukbuk

Ciepłe lody

Lekki i lepki obiekt fascynacji z lat dziecięcych. Przypomnijcie sobie ten smak lub przygotujcie lody razem z dziećmi. Nie zaszkodzi polewa czekoladowa i kolorowe posypki!

dzien dziecka slodycze przepisy kukbuk

Tort pogodowy

Prosty i widowiskowy tort, z którym poradzą sobie nawet dzieci. Pamiętajcie, żeby dokładnie wylizać miskę po bitej śmietanie – inaczej się nie liczy.

dzien dziecka slodycze przepisy kukbuk

Biszkoptowe lizaki

Okrągłe ciasteczka na patyczkach przywędrowały prosto z amerykańskich kinderbali. Można je oblać czekoladą i dowolnie udekorować, ale i tak znikną w ułamku sekundy.

dzien dziecka slodycze przepisy kukbuk

Honeycomb – plaster miodu

Robienie tego deseru ma w sobie coś z zabawy w małego fizyka – karmel zmienia kolor, soda musuje, a płynna masa w mgnieniu oka zmienia się w chrupiące cukierki.

dzien dziecka slodycze przepisy kukbuk

Przepisy na słodkości pochodzą z pierwszego wydania specjalnego KUKBUK Rodzina, które możecie kupić w naszym sklepie internetowym. Tegoroczne rodzinne wydanie specjalne pełne przepisów, historii i pomysłów na wspólne zabawy też już jest w sklepach! Przed nami smaczne lato!


© KUKBUK 2018