5 pomysłów na jabłka, których musicie spróbować - KUKBUK

5 pomysłów na jabłka, których musicie spróbować

Renety, antonówki, lobo – polskie jabłka zawojowały bazarki. Niektóre najlepiej schrupać na surowo, inne przydadzą wam się w kuchni.
jablko pieczone kukbuk

Czy da się przeżyć dzień, jedząc wyłącznie jabłka? Owszem, i to całkiem smacznie. Spokojnie, nie namawiamy was do rygorystycznej diety. Mamy za to zestaw jabłkowych przepisów, które urozmaicą wam jesienny jadłospis.

Na śniadanie – cobbler z jabłkami
Ciemne, deszczowe poranki aż się proszą o odrobinę rozpieszczenia. Tym razem zdrową owsiankę serwujemy w wersji zapiekanej z jabłkami.

 

cobbler-z-jablkami-i-owsianka kukbuk

Na obiad – boczek pieczony z tymiankiem i jabłkami
Że jabłka i wieprzowina to dobrana para, wiemy nie od dziś. Dlatego na uroczysty niedzielny obiad wszystkim miłośnikom tego połączenia proponujemy pachnący tymiankiem boczek pieczony z jabłkami.

 

Boczek pieczony kukbuk

Na deser – jabłka i jeżyny pod kokosową kruszonką

Ostatnie jeżyny dojrzewają właśnie na krzaczkach, więc połączcie je z jabłkami! Będą wyśmienite pod orzechowo-kokosową kruszonką. Wybierzcie odmiany idealne do pieczenia, czyli renetę lub szampion.

 

jablka kruszonka kukbuk

Na podwieczorek – pieczona ricotta z jabłkami i calvadosem
Coś więcej niż pieczone jabłko, coś lepszego niż zwykły sernik – pieczona ricotta podlana procentami poprawi wam humor w jesienne popołudnie.

 

pieczona_ricotta_z_jablkami_calvados_kukbuk

Na kolację – krem z dyni z jabłkiem i gruszką
Takiej zupy warto zrobić cały gar, aby móc się nią rozgrzewać przez kilka dni. Idealnie kremowa i pełna naturalnej słodyczy przełamanej intensywnością sera pleśniowego, usatysfakcjonuje po ciężkim dniu pracy.

 

krem z dyni kukbuk

© KUKBUK 2018