5 napojów na upały - KUKBUK

5 napojów na upały

Czekaliśmy na nie cały rok, dlatego teraz nie narzekamy. Letnie słońce świeci z całą mocą, sprawdźcie nasze sposoby na ochłodę!

Przepisy i zdjęcia: Magda Klimczak,
Dare to cook

napoje na upaly kukbuk

Każdy wie, że w upały trzeba dużo pić. Odstawcie na półkę soki w kartonach i gazowane napoje, zamiast tego wybierzcie się na bazarek. Gdy już wrócicie do domu z naręczem owoców i ziół, wypróbujcie nasze propozycje. Są zdrowe, bo słodzone miodem, którego ilość możecie dopasować do swoich potrzeb.

 

Mrożona herbata matcha

Ten japoński napój zwykle pije się na gorąco. Sproszkowaną herbatę można też dodać do deserów, na przykład zielonego tiramisu. My przygotowujemy z niej intensywnie zieloną, lodowatą herbatę z miodem i limonką.

napoje na upaly kukbuk

 

Lemoniada wiśniowa

Poczciwe wiśnie zawsze przegrywają z czereśniami i lądują co najwyżej w dżemach i ciastach. Czas to zmienić! Wiśniowa lemoniada ochłodzi lepiej niż kompot!

napoje na upaly kukbuk

Lemoniada mirabelkowo-rozmarynowa

Też wam smutno na widok zmarnowanych żółtych kuleczek na trawnikach? Możecie pozbierać słodkie mirabelki i zrobić z nich pachnący lasem napój. Pamiętajcie, żeby omijać owoce z drzew rosnących przy drodze, mogą być zanieczyszczone.

napoje na upaly kukbuk

Malinowa genmaicha

Genmaicha to japońska herbata z prażonym ryżem, zwana też popcornową. Z malinami i cytrynowym tymiankiem smakuje wyśmienicie, orzeźwia na medal i wygląda jak marzenie.

napoje na upaly kukbuk

Lemoniada jabłkowo-cytrusowa

Na straganach już są pierwsze jabłka, chrupiące i pyszne. Wyciśnijcie z nich sok i połączcie go z kwaśnymi cytrusami, a otrzymacie cały dzbanek orzeźwienia.

napoje na upaly kukbuk

Nadal wam gorąco? Sprawdźcie naszą Lodową Mapę Polski.


© KUKBUK 2018