5 miejsc na Dzień Wagarowicza - KUKBUK

5 miejsc na Dzień Wagarowicza

Gdy chodziliśmy do szkoły, pierwszy dzień wiosny wygrywał z lekcją matematyki. Dziś dzień wagarowicza to dobra okazja na ucieczkę z kuchni. Zamiast w niej siedzieć, poszwendajcie się z nami po mieście, a gdy złapie was głód, odwiedźcie lokale, w których redakcja KUKBUK-a lubi sobie czasami pogrzeszyć!
dzien wagarowicza kukbuk

SAM – na śniadanie

Ten miły dzień warto rozpocząć z przytupem. Dobrym na to sposobem będzie szakszuka, jajka na grzankach z hummusem, bajgiel z pastą jajeczną, a na zakończenie – waniliowy pudding z chałki.

dzien wagarowicza kukbuk OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Friterie – na frytki

W trakcie spaceru pamiętajcie o tłuściutkim wzmocnieniu. Grubo ciosane frytki z Friterie wygrały nasz ranking warszawskich barów z frytkami. Jeśli pogoda nie dopisze, rozgrzeją zmarznięte ręce, a najlepiej smakują z sosem andaluzyjskim.

dzien wagarowicza kukbuk

Piekarnia Aromat – na eklerki

Lekkie, parzone ciasto wypełnione puszystym kremem z syropem klonowym czy limonką, to dobry pomysł na kolejny przystanek na spacerowej trasie. Koniecznie spróbujcie też ciastka bostock zapiekanego z malinami i pysznych, maślanych croissantów.

dzien wagarowicza kukbuk

Jednorożec – na lody

Kiedy zacząć sezon lodowy jeśli nie w pierwszy dzień wiosny? Koniecznie spróbujcie tu lodów pistacjowych, które zachwycają gęstą konsystencją i smakiem. Na tych, którzy nigdy nie mają dość słodkości, za ladą czekają imponujące ciasta.

dzien wagarowicza kukbuk

Kita Koguta – na drinki

Gdy zapadnie zmrok, wagarowicze nie muszą wracać do domu. Niech wpadną do Kity Koguta, gdzie nasi ulubieni barmani kręcą procentami i serwują najlepsze drinki w mieście. Na ten moment czekaliśmy długie miesiące. Wiosna wreszcie nadeszła, wspólnie wznieśmy toast!

dzien wagarowicza kukbuk

© KUKBUK 2018