5 dań przez żołądek do serca - KUKBUK

5 dań przez żołądek do serca

Choć na co dzień zazwyczaj ignorujemy istnienie afrodyzjaków, raz w roku możemy pokusić się o zorganizowanie kolacji wokół tych magicznych produktów. Owoce morza, miód, chili, czekolada "’ połączone i przygotowane w odpowiedni sposób rozpieszczą żołądki i podbiją serca. Dobrze nakarmiony ukochany lub ukochana nie będą mogli oderwać wzroku od kucharza!
dania romantyczna kolacje kukbuk

Cykoria w cytrusach

Zaczynamy lekko i niewinnie, ale już z daleka kusimy aromatem anyżu. Cykoria zyskuje głęboką słodycz dzięki karmelizowaniu, a kąpiel w cytrusach dodaje jej świeżego posmaku. Tym intrygującym połączeniem przykujemy uwagę ukochanego… co najmniej do końca kolacji!

dania romantyczna kolacje kukbuk

Foie gras z porto

Francuski klasyk łączymy z portugalskim winem. Najpierw gotujemy je w bulionie, a potem serwujemy z galaretką z porto i solą. Słodki aromat wina i aksamitna konsystencja musu z wątróbki to mariaż na najwyższym poziomie. Ukochany nie raz podniesie głowę znad talerza, by rzucić nam rozkochane spojrzenie.

dania romantyczna kolacje kukbuk

Ostrygi z kolendrą

Luksusowy i zmysłowy przysmak, który pobudza już samym wyglądem. Podajmy ostrygi z sałatką z pomidorów, oliwy i kolendry, a uwiedziony towarzysz kolacji będzie nas błagał o więcej.

dania romantyczna kolacje kukbuk

Jagnięcina w wiśniach i chili

Czas na danie główne, tym razem w klimacie azjatyckim. Jest tu delikatna jagnięcina, słodkie wiśnie, cytrusy i rześka mięta, a temperaturę podnosi chili. Wszystko łączy się w spójną całość, której poszczególne składniki odkrywamy z każdym kąskiem.

dania romantyczna kolacje kukbuk

Pieprzny mus czekoladowy z kardamonem

Clou programu, korona wieńcząca udany posiłek. Gdyby poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia, nie był po kolacji wystarczająco wysoki, podbijamy go jeszcze czekoladą. Łącząc ją z korzennym kardamonem i pieprzem, działamy na wyobraźnię.


© KUKBUK 2018