Czy to GMO? - KUKBUK

Czy to GMO?

Kwestia genetycznie modyfikowanej żywności wywołała w naszym kraju niejedną burzę. Jedni gorąco protestują, drudzy twierdzą, że to nie może szkodzić, trzecim jest to obojętne.
wolne od gmo kukbuk

Każdy konsument ma prawo wiedzieć, skąd pochodzi żywność, którą kupuje. Niestety, polskie prawo wciąż nie uregulowało kwestii oznaczania produktów z upraw GMO, obecnie trwają prace nad stworzeniem w Polsce rejestru upraw takiej żywności.

Kampania społeczna „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!” walczy o wprowadzenie oznakowania żywności wolnej od GMO. Obecnie obowiązuje nakaz znakowania produktów je zawierających, ale z sondaży wynika, że konsumenci uważają obecne oznaczenia za niewystarczające i życzą sobie również wyraźnego oznakowania produktów niezawierających GMO. Dla wielu osób jest to ważne ze względów zdrowotnych i światopoglądowych.

Na stronie internetowej www.chcewiedziec.pl można wypełnić deklarację poparcia dla kampanii. Popieramy wszelkie inicjatywy mające na celu zwiększenie świadomości konsumenta i zachęcające do zdrowego odżywiania, więc zachęcamy do podpisania deklaracji.


© KUKBUK 2018