Czego sobie życzysz? - KUKBUK

Czego sobie życzysz?

Nie tylko my z poszukiwań wymarzonych przedmiotów wracamy z pustymi rękami. Okazuje się, że to bolączka także tych, których najmniej byśmy o to podejrzewali, czyli projektantów.
kuchnia kukbuk

Problem stał się inspiracją dla The Wish List, czyli wspólnego przedsięwzięcia AHEC (Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego) i Benchmark Furniture, w ramach którego młodzi projektanci starali się urzeczywistnić fantazje dziesięciu gwiazd architektury i designu, wykorzystując w tym celu drewno liściaste.

Efekty ich pracy możecie zobaczyć od 13 września do 24 października w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta. Wystawę zorganizowano z okazji London Design Festival. Będziecie mogli nie tylko obejrzeć wykonane przedmioty, ale i zapoznać się z procesem ich wykonania, a także dowiedzieć się, ile zużyto surowców i jaki wpływ na środowisko miał każdy projekt.

Nas szczególnie interesują obiekty, które przeznaczono do kuchni lub jadalni, a wśród nich stołki kuchenne oraz rewelacyjna patera, która pomieściłaby gromadzone przez nas plony jesieni.

kuchnia kukbuk
kuchnia kukbuk
kuchnia kukbuk

© KUKBUK 2018