Czebureki i kino - KUKBUK

Czebureki i kino

Już w sobotę 22 października będzie można poznać tajniki kuchni ukraińskiej podczas festiwalu filmowego UKRAINA!
czebureki kukbuk

Kuchnia naszych wschodnich sąsiadów często bywa porównywana do polskiej, głównie za sprawą zamiłowania do mięs, pierogów i innych produktów mącznych. Jednak kulinarnie Ukraina jest mieszanką mnóstwa wpływów—nie tylko polskich, lecz także ormiańskich, tatarskich, żydowskich czy rumuńskich. Podczas warsztatów kulinarnych organizowanych w ramach festiwalu kina ukraińskiego UKRAINA!, będzie można się przekonać, czym kulinarne tradycje Ukrainy różnią się od tych polskich. Uczestnicy przygotują klasyczny barszcz ukraiński i czebureki—smażone pierogi w wersji mięsnej i wegetariańskiej.

Organizatorem warsztatów jest Kuchnia Konfliktu, a poprowadzi je pochodząca z zachodniej Ukrainy Anastasiya oraz absolwentka Le Cordon Bleu Madrid—Justyna Rzepecka.

Festiwal filmowy UKRAINA! odbywa się w dniach 20-23 października w warszawskim kinie Iluzjon. Oprócz pokazów filmowych i warsztatów kulinarnych czekają nas spotkania z twórcami filmowym, zajęcia dla dzieci i koncert zespołu The Hypnotunez. Rezerwacji biletów na warsztaty można dokonywać pod adresem mailowym ukrainaff@gmail.comZapraszamy!

22 października, godz. 11:00-12:30

Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A

koszt: 45 zł 


© KUKBUK 2018