Concordia Design zaprasza na zielony dzień „W te pędy!” - KUKBUK

Concordia Design zaprasza na zielony dzień „W te pędy!”

Czym są kokedamy, jak zaprojektować i włożyć las do słoika i wreszcie, czy i gdzie można wymienić swoją starą paprotkę na garstkę nasion?

Tekst i zdjęcia: materiały promocyjne

kukbuk event concordia design

W programie m.in. wspólne śniadanie przy długim stole z roślinnym menu, warsztaty z roślinnej fotografii, plecenia wianków i wegańskiej kuchni, tworzenie recyclingowych doniczek czy kiermasz botanicznych książek. Dla roślinnych pasjonatów zaplanowano inspirujące spotkania z popularnymi roślinnymi blogerami, fotografami, botanikami, architektami zieleni i innymi specjalistami. Gościem specjalnym będzie Sebastian Kulis – założyciel popularnego bloga „Roślinne Porady”, na który opowiada o właściwościach i różnych sposobach hodowania roślin. Kto nie znajdzie w niedzielne popołudnie czasu, żeby zajrzeć do Concordii, ten zzielenieje z zazdrości!

Z nadejściem wiosny zaczynamy dbać o swoje ogrody, balkony czy osiedlowe skwery. Myśląc o nadejściu cieplejszej pory roku wychodzimy do parków i lasów, słowem… otaczamy się roślinami. Projektować można nie tylko przedmioty, ale także zieloną przestrzeń wokół siebie, dietę czy sposób życia. „W te pędy!” to wydarzenie, które skupia w jednym dniu wszystkie najciekawsze roślinne trendy, aktywności i zagadnienia. Rośliny będzie można znaleźć na talerzu, w doniczkach, na warsztatach, w kadrze i na głowie. Podczas zielonego dnia Concordia zaprasza na warsztaty i spotkania ze specjalistami, blogerami, architektami krajobrazu.

Dzień rozpocznie się wspólnym śniadaniem z roślinnym menu przygotowanym przez Szefa Kuchni Concordii Taste. Zaraz po rozpoczęciu dnia przy długim stole zaplanowano Roślinny Wymiennik. To spotkania prowadzone w całej Polsce przez Sebastiana Kulisa. Będzie można wymienić się roślinami, nasionami, sadzonkami czy książkami. Wymieniane będą także sekretne sposoby i dobre rady dotyczące sadzenia, hodowania i doglądania roślin. Po Wymienniku spotkanie z autorem bijącego rekordy popularności bloga Roślinne Porady oraz premiera jego najnowszej książki „Roślinne Porady – warzywa”. Wszyscy odwiedzający Concordię przez cały dzień będą mogli skorzystać z kiermaszu roślinnych książek i sadzonek oraz zapisać się na otwarty festiwal ogrodów: Chelsea Fringe Poznań. Festiwal pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie jego formuła zdobyła wielu zwolenników. Miasto otwiera swoje ogrody – każdy mieszkaniec może zaprosić do siebie pasjonatów zielonej architektury na kawę czy herbatę. W ogrodach odbywają się też kameralne koncerty i spotkania z inspirującymi osobowościami.

Przez cały dzień w Concordii trwać będą też roślinne, projektowe warsztaty. Informacje o zapisach na poszczególne z nich można znaleźć na stronie organizatora.

Mamy dla Was trzy pojedyncze wejściówki na warsztaty prowadzone w ramach Concordia Design, które odbywają się 23 kwietnia w Poznaniu, po jednej wejściówce na następujące zajęcia: 

Krajobrazy w słojach

Tworzenie doniczek „DIY” z Roślinnymi Poradami

Kulinarne-Mocne Korzenie z blogerką Hello Morning

Aby wygrać udział w warsztatach, należy do 20 kwietnia przesłać na adres konkurs@kukbuk.com.pl zdjęcie swojej ulubionej rośliny i dopisać zdanie uzasadnienia. Następnego dnia ogłosimy zwycięzców. Powodzenia! 


© KUKBUK 2018