Bazar budzi się nocą - KUKBUK

Bazar budzi się nocą

Odkrywamy nowe miejsce na gastronomiczno-rozrywkowej mapie stolicy.
nocny market kukbuk

Każdy chyba przynajmniej raz zapomniał zrobić zakupy przed zamknięciem sklepów i każdego złapał głód ulicznej kuchni późnym wieczorem. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia nocnego bez dobrego jedzenia, mamy dobrą wiadomość. Już 3 czerwca otworzy się Nocny Market. Zlokalizowany zostanie w nietypowym miejscu w centrum Warszawy – na peronach dawnej stacji kolejowej, nieczynnej od 1997 roku. Kiedyś pełniła ona ważną funkcję głównego dworca, z czasem jednak zaczęła popadać w zapomnienie. Za sprawą Nocnego Marketu perony uśpionego dworca Warszawa Główna zyskają nowe życie. Zapewnią się barwnymi stoiskami, lampionami i wspólnymi stołami. Będzie jasno, kolorowo i klimatycznie, oraz, co najważniejsze w sezonie letnim – na świeżym powietrzu.

Targ będzie otwarty w każdy weekend – w piątki i soboty od 17 do 1, w niedziele od 16 do 23. Znajdziecie tu przysmaki niemal każdej kuchni światowej, od europejskich klasyków po najświeższe azjatyckie trendy. W jednym miejscu zbierze się 20 najciekawszych wystawców reprezentujących nurt ulicznego jedzenia. Poza doznaniami kulinarnymi na wizytujących czekają stoiska z stoiska tatuatorskie, lifestylowe oraz barber shopy. Przygrywać będzie muzyka, o którą zadbają DJ’e i zespoły, a odświeżające drinki mieszać będą najlepsi barmani.

Nocny Market to odpowiedź na rosnące zamiłowanie mieszkańców Warszawy do lokalnej, ulicznej gastronomii. Za wzór tego typu miejsc mogą służyć azjatyckie markety. Wielkie targowiska ożywają wieczorem i wypełniają się spragnionymi jedzenia i rozrywki turystami oraz miejscowymi.


© KUKBUK 2018