Co Basiura ugotuje Obamie? - KUKBUK

Co Basiura ugotuje Obamie?

Co zjedzą światowi przywódcy z Barakiem Obamą na czele, którzy będą uczestniczyć w kolacji z okazji obchodów Dnia Wolności? Menu przygotował Wojciech Modest Amaro.
obama kukbuk

Bedzie, jak to u Amaro, wykwintnie i niebanalnie, ale zarazem sezonowo i z lokalnych składników. Jak podaje Gazeta.pl w menu znajdą się: szparagi z młodym bobem i olejem z liści bukowych oraz jagnięcina z kaszą gryczaną niepaloną i dodatkiem palonej karmelizowanej maślanki. Jako alternatywę przewidziano dorsza z młodymi warzywami, pachnącego kwiatami lawendy. Do tego chleb pieczony z czarnuszką czy palonym sianem łąkowym i masło kurkowe. Na deser mają być truskawki pachnące czarnym bzem i lody z natki pietruszki.
Przy okazji 25 rocznicy wygranych przez Solidarność częściowo wolnych wyborów i powyższego menu, warto też zastanowić się nad wpływem demokratycznych przemian na stan naszej kultury kulinarnej i uzmysłowić sobie, jak bardzo przez ostatnie 25 lat zmieniło się nasze codzienne menu. Zwłaszcza, gdy przypomnimy sobie sklepowe półki zapełnione butelkami z octem…


© KUKBUK 2018