Babciu, dziadku, czy kręciliście fikołki? - KUKBUK

Babciu, dziadku, czy kręciliście fikołki?

Zanotuj wspomnienia dziadków i ocal je przed zapomnieniem.
babciu opowiedz mi kukbuk

Czy kiedyś było fajniej być dzieckiem niż dziś? A może trudniej? Najlepiej od razu zapytać specjalistów. Nikt nie opowie o jabłkach na choince, kręceniu fikołków na trzepaku, laczkach i Indianach lepiej niż babcia i dziadek. W Zeszycie Bananowym znajdziecie pytania, które warto zadać dziadkom, by ocalić ich wspomnienia. Spytajcie o dawne prace domowe (jak się pastuje podłogę?), ulubione zabawy (o co chodzi z tymi dwoma ogniami?) i o wszystko to, na co zwykle brakuje czasu w codziennych rozmowach. Wspólnymi siłami zapiszcie te sekrety dziadkowych życiorysów, które warto przechowywać w rodzinnych kronikach. Mogą dostarczyć nie tylko wzruszeń, lecz także ciekawych informacji przyszłym pokoleniom.

 

Zabawa jest bardzo prosta: wnuczki pytają, a babcia i dziadek przekopują zakamarki swojej pamięci, by zapisać odpowiedzi. Może z tego wyniknąć mnóstwo śmiechu, bo wyobraźcie sobie dziadków opowiadających o największej psocie z czasów szkolnych albo przyznających się, że podwórkowe gry i domowe zabawy nieraz kończyły się przyjacielskimi bójkami. To, czego nie sposób opisać, możecie narysować. W Zeszycie Bananowym są też ramki na zdjęcia z dawnych lat.

Nie zabrakło pytań o rzeczy ważne i poważne, ale babcia i dziadek nie muszą czuć się niezręcznie – jeśli nie chcą, by jakieś szczególnie delikatne wspomnienie ujrzało światło dzienne, mogą je po prostu wyszeptać wnukowi prosto do ucha.

Nie przejmujcie się, wnuczęta, jeśli nie uda wam się zilustrować babcinych historii idealnymi rysunkami, ani wy, dziadkowie, jeśli jakieś wspomnienie na zawsze zniknęło z waszej pamięci. Zeszyt Bananowy to przede wszystkim pretekst, by cieszyć się swoim towarzystwem, a po wielu latach – wspomnieniami.

 

Zeszyt Bananowy możecie kupić w naszym sklepie internetowym i odebrać osobiście w redakcji.


© KUKBUK 2018