AGD z łezką w oku - rozwiązanie konkursu - KUKBUK

AGD z łezką w oku – rozwiązanie konkursu

Jakiś czas temu Ania Theiss opowiedziała na swoim blogu o dizajnie AGD, który zdobił polskie kuchnie w latach 70 i 80. Zapytaliśmy was o wspomnienia dotyczące domowych sprzętów kuchennych.
agd vintage kukbuk

Poniżej prezentujemy dwie historie, których autorki dostaną od nas zestawy upominków. Bardzo dziękujemy i gratulujemy!

 

„Ta waga pojawiła się w naszym domu prawie 30 lat temu, Mama kupiła ją razem z innym wyposażeniem kuchennym do (wtedy) nowego domu.

Mnie kojarzy się z taką furtką między ogródkiem a kuchnią, bramą przez którą wszystkie owoce i warzywa koniecznie musiały przejść, żeby trafić do garnka. Pamiętam jesienne soboty, kiedy zbieraliśmy z rodziną buraki, marchewki, jabłka, nawet pomidory i ogórki ze szklarni, a Mama to wszystko ważyła, żeby wiedzieć ile ma zapasów na zimę. Najlepsze było to, że wszystko hodowaliśmy sami i niczego nie musieliśmy kupować na bazarach, starczyło nawet na podzielenie się z sąsiadami (wiadro śliwek w zamian za wiadro winogron!). Niestety, ogródek jest coraz mniejszy, ale waga nie wyszła z użytku i dzielnie nam służy :)”

Anastazja Piersa

agd vintage kukbuk

„Ano, zdarzyło się tak, że odkryłam pewien ciucholand. Tak właśnie, zwykły szmateks, lumpeks, sklep z używanymi rzeczami. Taki trochę w dziadowski stylu, z ogólnie panującym półmrokiem, specyficznym zapachem, z tak zwanym mydłem i powidłem. Wlazłam. Wylazłam, oczywiście pół dnia później, z sercem na ramieniu. Moje pierwsze przegrzebki w owym miejscu okazały się aż za bardzo owocne i za bardzo kosztowne, biorąc pod uwagę to, że sklep ma w swojej ofercie rzeczy z drugiej albo i dalszej ręki.

W oko wpadł mi on, reprezentant urządzeń elektrycznych z lat 70-tych. Śnieżnobiały mikser z pięknie połyskującymi (w tych odrobinach słońca docierającymi do tego zacienionego miejsca) chwytakami, z cudownie brzmiącym przy wymawianiu granatowym napisem „Chefette”. To była miłość od pierwszego spojrzenia.”

Ania Matuszczak


© KUKBUK 2018