8 przepisów na Dzień Babci i Dziadka - KUKBUK

8 przepisów na Dzień Babci i Dziadka

Naleśniki, kluski, ciasta i ciasteczka - ulubione smakołyki wszystkich wnucząt. Dziś to wy zróbcie je dla babci!
dzien babci i dziadka przepisy kukbuk

Zamiast kuchennego kitla noszą swój ulubiony fartuszek, rzadko korzystają z najnowocześniejszych sprzętów i książek kucharskich. Znają za to wszystkie pomocne sztuczki i wiedzą jak je w kuchni wykorzystać, a przepisy trzymają w pożółkłych brulionach lub recytują z pamięci – znacie te kuchenne czarodziejki? Babcie zawsze gotują wszystko najlepiej. Poniżej przedstawiamy wam kilka rozczulających przepisów (wystarczy kliknąć na zdjęcie), które smakują dzieciństwem. Zróbcie je dla babci, niech zobaczy, że jej nauki nie poszły na marne. I nie zapomnijcie złożyć życzeń!

 

 

Klasyczne leniwe nigdy nie smakowały tak dobrze jak te wyrobione babcinymi rękoma. A kiedy mama nie widziała, zawsze dostawaliśmy dokładkę zasmażki.

Palec do budki, kto najbardziej lubił babcinego pleśniaka. Może nie grzeszy urodą, ale smakuje jak kawałek nieba!

Po szkole, w weekend lub w ferie – pamiętamy podwieczorki u babci, która smażyła stosiki złotych racuchów z jabłkami.

Babciny kulebiak był do granic wypełniony pyszną kapustą z grzybami. Pałaszowaliśmy go do ostatniego okruszka, popijając barszczem. Po takim podwieczorku można było wrócić na sanki!

Zrobić dobrego naleśnika to wielka sztuka. Babci zawsze wychodziły odpowiednio cienkie i elastyczne, nadziewała je serem ze śmietaną i czasem nawet odsmażała na maśle.

Szkoła życia zaczęła się dokładnie wtedy, kiedy wyrośliśmy na tyle, by pomagać w lepieniu pierogów. Nikt nie był w stanie pokonać babci, mistrzyni szybkości, pięknych falbanek i pękatych pierogowych brzuszków.

Obiad już dawno zapomniany, a do kolacji dużo czasu… wtedy wchodził podwieczorek. Talerz ciastek z konfiturą i szklanka kompotu albo ciepłego mleka – to kwintesencja zimowego popołudnia u babci.

Jabłkowy strudel pojawiał się na stole przy eleganckich okazjach, na przykład w imieniny. Podobnie jak przy każdym innym cieście, nikomu nie udało się jeszcze poprzestać na jednym kawałku.

 

dzien babci i dziadka przepisy kukbuk

© KUKBUK 2018