6 dań, które pocieszyłyby Bridget Jones - KUKBUK

6 dań, które pocieszyłyby Bridget Jones

Na kinowych ekranach Bridget Jones zanosi się łzami już trzeci raz. Na pocieszenie mamy dla niej kilka prostych przepisów.

Zdjęcia: Monika Walecka, Katarzyna Czekajło-Załkowska, www.muffinezja.pl, plateofjoy.blogspot.com

danie bridget jones kukbuk

Na kinowych ekranach Bridget Jones zanosi się łzami już trzeci raz. Na pocieszenie mamy dla niej kilka prostych przepisów.

Wszyscy pamiętamy niebieską zupę, którą Bridget Jones, najsłynniejsza filmowa singielka świata, zaserwowała swoim przyjaciołom w pierwszej części swoich przygód. Ciężko powiedzieć, czy jej umiejętności kulinarne są dzisiaj bardziej rozwinięte, ale jedno wiemy – emocje, jakie przeżywa, wymagają ukojenia. Dlatego prezentujemy kilka propozycji, z którymi z pewnością sobie poradzi nie tylko Bridget, lecz także każdy, kto potrzebuje ukojenia. Nie ona jedna przecież spędza wieczory na kanapie, owinięta w koc i marudząca nad swoim losem.

Mus z białej czekolady

Najtrudniejsze w tym przepisie jest oczekiwanie – stopiona biała czekolada wymieszana z bitą śmietaną i pianą z białek musi tężeć w lodówce aż trzy godziny, chociaż nikt nie powiedział, że jedzona prosto z misy miksera smakuje gorzej.

danie bridget jones kukbuk

Oponki z cydrem

Oponki to może nienajlepsza nazwa – w chwilach kryzysu staramy się nie myśleć o konsekwencjach jedzenia smażonych ciastek. Niemniej, talerz pełen oprószonych cukrem pudrem pączków z pewnością byłby w stanie pocieszyć rozżaloną Bridget, która najpierw łyknęłaby resztę cydru pozostałą po ich przygotowaniu.

dania bridget jones kukbuk

Grzanki Elvisa z akcentem daktylowym

Co zjeść po powrocie do domu z wyjątkowo nieudanej randki, na której w dodatku zjadło się sałatkę, żeby sukienka w okolicach brzucha prezentowała się nienagannie? Gorące tosty z masłem orzechowym, bananem i kremem daktylowym, najlepiej maczane w syropie klonowym.

dania bridget jones kukbuk

Zupa quattro formaggi

Nie samymi słodkościami żyje człowiek, trzeba czasem zjeść normalny obiad. Zupa to samo zdrowie, chociaż taka, w której w tłustej śmietance topią się cztery rodzaje sera może być wyjątkiem od tej reguły. W tym jednak tkwi jej moc leczenia sercowych kłopotów!

dania bridget jones kukbuk

Zupa z orzeszków ziemnych

Ta zupa to tylko pretekst, żeby zjeść trochę masła orzechowego. Słodka od batatów, kremowa od mleka kokosowego, chrupie orzeszkami i syci na długie godziny, chociaż nikt nie powiedział, że nie można przekąsić małej dokładki, przechodząc koło garnka.

dania bridget jones kukbuk

Potrójnie czekoladowe kapkejki

Na koniec prawdziwa czekoladowa bomba – czekoladowe babeczki z błyszczącą polewą i wiórkami czekolady. Dwanaście babeczek powinno uspokoić nawet w największym kryzysie – jeśli one nie ukoją złamanego serca, to już nie wiemy, co może pomóc.

dania bridget jones kukbuk

© KUKBUK 2018