6 dań, które pocieszyłby Bridget Jones - KUKBUK

6 dań, które pocieszyłby Bridget Jones

Na kinowych ekranach Bridget Jones zanosi się łzami już trzeci raz. Na pocieszenie mamy dla niej kilka prostych przepisów.

Zdjęcia: Monika Walecka, Katarzyna Czekajło-Załkowska, www.muffinezja.pl, plateofjoy.blogspot.com

Babeczka Bridget Jones kukbuk

Wszyscy pamiętamy niebieską zupę, którą Bridget Jones, najsłynniejsza filmowa singielka świata, zaserwowała swoim przyjaciołom w pierwszej części swoich przygód. Ciężko powiedzieć, czy jej umiejętności kulinarne są dzisiaj bardziej rozwinięte, ale jedno wiemy – emocje, jakie przeżywa, wymagają ukojenia. Dlatego prezentujemy kilka propozycji, z którymi z pewnością sobie poradzi nie tylko Bridget, lecz także każdy, kto potrzebuje ukojenia. Nie ona jedna przecież spędza wieczory na kanapie, owinięta w koc i marudząca nad swoim losem.

 

Mus z białej czekolady

Najtrudniejsze w tym przepisie jest oczekiwanie – stopiona biała czekolada wymieszana z bitą śmietaną i pianą z białek musi tężeć w lodówce aż trzy godziny, chociaż nikt nie powiedział, że jedzona prosto z misy miksera smakuje gorzej.

Bridget Jones dania kukbuk

Oponki z cydrem

Oponki to może nienajlepsza nazwa – w chwilach kryzysu staramy się nie myśleć o konsekwencjach jedzenia smażonych ciastek. Niemniej, talerz pełen oprószonych cukrem pudrem pączków z pewnością byłby w stanie pocieszyć rozżaloną Bridget, która najpierw łyknęłaby resztę cydru pozostałą po ich przygotowaniu.

Bridget Jones dania kukbuk

Grzanki Elvisa z akcentem daktylowym

Co zjeść po powrocie do domu z wyjątkowo nieudanej randki, na której w dodatku zjadło się sałatkę, żeby sukienka w okolicach brzucha prezentowała się nienagannie? Gorące tosty z masłem orzechowym, bananem i kremem daktylowym, najlepiej maczane w syropie klonowym.

Bridget Jones dania kukbuk

Zupa quattro formaggi

Nie samymi słodkościami żyje człowiek, trzeba czasem zjeść normalny obiad. Zupa to samo zdrowie, chociaż taka, w której w tłustej śmietance topią się cztery rodzaje sera może być wyjątkiem od tej reguły. W tym jednak tkwi jej moc leczenia sercowych kłopotów!

Bridget Jones dania kukbuk

Zupa z orzeszków ziemnych

Ta zupa to tylko pretekst, żeby zjeść trochę masła orzechowego. Słodka od batatów, kremowa od mleka kokosowego, chrupie orzeszkami i syci na długie godziny, chociaż nikt nie powiedział, że nie można przekąsić małej dokładki, przechodząc koło garnka.

Bridget Jones dania kukbuk

Potrójnie czekoladowe kapkejki

Na koniec prawdziwa czekoladowa bomba – czekoladowe babeczki z błyszczącą polewą i wiórkami czekolady. Dwanaście babeczek powinno uspokoić nawet w największym kryzysie – jeśli one nie ukoją złamanego serca, to już nie wiemy, co może pomóc.

Bridget Jones dania kukbuk

© KUKBUK 2018