5 przekąsek na zimowy spacer - KUKBUK

5 przekąsek na zimowy spacer

Wreszcie mamy prawdziwą zimę. Tylko jak nie umrzeć z głodu i zagrzać się na śnieżnej wycieczce?

Tekst: redakcja
Zdjęcia: Anna Włoch
Stylizacja: Szymon Zgorzelski
Przepisy i przygotowanie dań: Paweł Paszek-Pietruch / Eperfetto.pl

Sprawdźcie nasze propozycje na zimowe menu, które pokrzepi, rozgrzeje i doda sił. Kto powiedział, że na powietrzu można jeść tylko latem? Kanapki zabierzcie ze sobą na spacer, będą smakować jeszcze lepiej. Herbata i gorąca czekolada niech powędruje do termosu, a wyrośnięte ciasto na zwijańce – do torby. Kiedy zmarzniecie, wystarczy rozpalić ognisko w przeznaczonym do tego miejscu, owinąć ciasto wokół patyków i upiec sobie przekąskę. Prawdziwy podjadek zimy się nie boi!

Pasztet z pieczonej wieprzowiny

Siekana pieczeń, trochę smalcu, majeranek. Pakujemy w słoik i zabieramy do torby coś do smarowania. To pasztet zarówno dla górskich wędrowców, jak i dla tych, którym brakuje sił do dalszego rzucania się śnieżkami.

zima przekaski kukbuk

Pemikan

Wymyślili go amerykańscy traperzy, którzy potrzebowali łatwej do zabrania na wędrówkę i bardzo energetycznej przekąski. Suszone mięso bizonów mieszali z tłuszczem i kwaśnymi jagodami, w ten sposób wytrzymywało długie tygodnie. My pemikan robimy z wołowiny i żurawiny, a potem jemy z wiejskim chlebem.

zima przekaski kukbuk

Herbata z rozmarynem

Dorzucanie do herbaty aromatycznych ziół to dobry sposób na aromatyczny, rozgrzewający napar. Do tego cynamon, plasterki pomarańczy i miód – lepiej weźcie duży termos, każdy będzie chciał dolewkę.

zima przekaski kukbuk

Gorąca czekolada z chili

Jeden kubek gęstej i pachnącej czekolady nie tylko rozegna szare chmury, lecz także poprawi humor zmarzniętym spacerowiczom. Zimą grzeszki się nie liczą, w końcu coś nas musi grzać.

zima przekaski kukbuk

Zawijańce

Paski drożdżowego ciasta wystarczy owinąć wokół patyka i chwilę potrzymać nad ogniskiem. Satysfakcja z samodzielnego upieczenia chlebka w tak surowych warunkach będzie ogromna, to pewne! Spieczoną skórkę można zamoczyć w gorącej czekoladzie z chili, a potem zabrać się za pieczenie kolejnego zawijańca. Mają to do siebie, że uzależniają!

zima przekaski kukbuk

© KUKBUK 2018