Przekąski na Halloween - KUKBUK

Przekąski na Halloween

Zamiast cukierka słodkie pajęczyny, mumie, nietoperze i główki kosmitów. A może jednak psikus?

Przepisy i zdjęcia: Plate of Joy
Tort: muffinezja.pl

halloween przekaski kukbuk

Halloween przywędrowało do nas z krajów anglojęzycznych w latach 90. i powoli zdobyło serca tych, którzy wolą się radować, niż smucić. Każda okazja jest przecież dobra do urządzenia przebieranej imprezy i przygotowania tematycznych przekąsek! Sprawdźcie nasze pomysły na mroczne kąski na Halloween, a potem postawcie je na stole, lub wręczcie pukającym do drzwi przebierańcom.

Skrzydła nietoperzy

Niby takie sprytne, bo umieją latać po ciemku i wiszą do góry nogami, a jednak udało się kilka złapać i upiec w przyprawach. O dziwo smakują zupełnie jak kurczak.

Mumie

Łypią z pomiędzy pasków ciasta francuskiego, a w środku mają szynkę, suszone pomidory i oliwki. Jeden kęs kończy tysiące lat spokojnego snu w ciemnej krypcie.

Mroczne muffiny

Przykurzone kakao, przybrane czekoladową pajęczyną, muffiny dla miłośników czarnych strojów i wszystkich łasuchów-ponuraków.

 

Kakaowe nietoperze

Z czekoladowego ciasta kruchego można wyciąć dowolne kształty. Nietoperze, sowy, czarne koty czy przyozdobione lukrem trumny – wszystko i tak zostanie zjedzone!

Dynia w torcie

Nie ma Halloween bez dyniowych straszydeł. Nie marnujcie wnętrz dyni wyciętych na lampiony – zróbcie z nich pyszny krem do czekoladowego tortu!

Krwawy koktajl

Gęsty, rubinowy i słodki napój, przykryty pofałdowaną niczym zwoje mózgowe bitą śmietaną. W sam raz dla wielbicieli malin i wampirów.

Beziki ufoludki

Zielone ludziki bezbłędnie opanowały pewną nieznaną ludzkości technikę. Gdy tylko wyjmie się je z piekarnika, natychmiast znikają.

Magiczny napój

Coś bulgocze, coś się przelewa. Czy to tajemna mikstura? Z pewnością jej magiczny smak zaczaruje wszystkich halloweenowych łakomczuchów.

Przepisy i zdjęcia: Plate of Joy

Tort: muffinezja.pl


© KUKBUK 2018