5 prostych i smacznych przepisów dla studentów - KUKBUK

5 prostych i smacznych przepisów dla studentów

Z dala od domu, w naukowym szale lub stanie poimprezowego niedomagania, najczęściej o pustym żołądku, portfelu i lodówce – taki los dotyka przeciętnego studenta. Przychodzimy z kulinarną pomocą!
orientalny_bulion_z_jajkiem_imakaronem_soba

Z dala od domu, w naukowym szale lub stanie poimprezowego niedomagania, najczęściej o pustym żołądku, portfelu i lodówce – taki los dotyka przeciętnego studenta. Przychodzimy z kulinarną pomocą!

Student nie ma łatwo. Jak nie wejściówka, to kolokwium, jak nie kolokwium, to sesja. Podsuwamy zatem kilka pomysłów na nieskomplikowane domowe dania zarówno dla tych, którzy w kuchni czują się jak ryba w wodzie, jak i dla tych gotujących okazyjnie. Nie zrujnują budżetu, nie zajmą dużo czasu i odżywią dużo lepiej niż pierogi z mrożonki, zupka chińska czy tosty z serem.

Kasza jaglana z karmelizowanymi gruszkami

Śniadanie to podstawa! Jaglanka z gruszką finezyjnie przyozdobiona chrupiącą posypką z mieszanki orzechów i nasion to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie śpieszą się na poranne wykłady. Robi się po niej słodko, ciepło i leniwie, za to może być ciężko dotrzeć na uczelnię.

Bulion orientalny z jajkiem i makaronem soba

Gdy zbliżają się egzaminy, człowiek pragnie uciec na koniec świata, najlepiej w egzotyczne zakątki. Dla wszystkich spragnionych podróży mamy przepis na rozgrzewający orientalny bulion, który pozwoli przetrwać mrożący krew w żyłach czas sesji zimowej.

 

Zapiekanki z dynią, cheddarem i sosem z pomidorów malinowych

Niewiele jest osób, które odmówiłyby tostu z ciągnącym się serem, ale nawet tak prostej przekąsce można dodać smaku i sprawić, że będzie nieco zdrowsza. Sprawdzi się też na imprezie – raz na jakiś czas zrezygnujcie z paluszków i nakarmcie przyjaciół ciepłymi, chrupiącymi zapiekankami. Z pewnością będą wam za to dozgonnie wdzięczni.

Placki ziemniaczane

Za maminą czy babciną kuchnią nie sposób nie tęsknić, gdy człowiek mieszka w obcym mieście i raz po raz zawodzą go pierogi w barze mlecznym. Z plackami ziemniaczanymi jest inaczej – nie wymagają wirtuozerii kulinarnej, tylko rąk chętnych do tarcia kartofli i smażenia. Sprawdźcie nasz przepis, może te placki będą smakować tak jak w domu?

 

Ciasto czekoladowe z burakami

Marzenie o czymś słodkim nie zawsze musi się realizować w postaci paczki ciastek ze sklepu. To ciasto jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są na niekończącej się diecie. Czekolady wprawdzie jest sporo, ale burak pozwala zachować pozory. Bo przecież odchudzanie zawsze można zacząć od jutra.


© KUKBUK 2018