5 pomysłów na letnie batony - KUKBUK

5 pomysłów na letnie batony

Co najlepiej zapakować na letnią wycieczkę? Oczywiście słodkie, domowe batony!

Tekst: redakcja
Przepisy i zdjęcia: Zosia Różycka

batony-jogurtowe-kukbuk

Czego zażądają dzieci, kiedy w piątek wrócą ze szkoły, wymachując świadectwami? Pewnie słodkiej nagrody za pracowity rok szkolny. Żeby nie musieć na ostatnią chwilę truchtać do sklepu po niezdrowe czekoladki i cukierki, lepiej upiec zawczasu domowe batoniki. Są piękne, kolorowe i w sam raz nadadzą się do świętowania początku wakacji, bez problemu zapakujecie je też na wycieczkę za miasto. Do tego tylko lemoniada i można celebrować lato!

Batony sernikowe z czereśniami i czerwoną bazylią

Kto powiedział, że w batonie muszą być orzechy i płatki owsiane? Sernikowe batony świetnie się kroją i transportują, a przy tym dodają szyku kanapkom i herbacie w termosie i na pewno przykują spojrzenia innych piknikowiczów podczas wypadu za miasto.

batony-sernikowe-z-czeresniami-kukbuk

Batony kruche maślane z kremem rabarbarowym

Te wytworne kostki wspaniale nadadzą się na przyjęcie urodzinowe małej księżniczki. Spowija je różowy rabarbarowy krem, a na szczycie spoczywają maliny i płatki migdałów. Do kruchego maślanego ciasta też chyba nie trzeba nikogo przekonywać?

batony-rabarbarowe-maslane-kukbuk

Batony czekoladowe z masłem orzechowym

Jeśli macie w domu urwisa, który od rana do nocy skacze jak sprężyna, spróbujcie na chwilę zająć go tym batonem. Na pewno na chwilę buzię zatka mu masło orzechowe, istnieje jednak obawa, że w połączeniu z czekoladą i orzechami doda mu energii do dalszych harców.

batony-czekoladowe-z-maslem-orzechowym-kukbuk

Batony jabłkowe z truskawkami i kruszonką

Krajanka, która przypomina trochę poczciwego flapjacka. Kruszonka, brązowy cukier i cynamon nastrajają jesiennie, świetnie nadadzą się więc na dni, kiedy w czasie deszczu dzieci się nudzą. A humor milusińskim poprawią słodkie truskawki.

batony-jablkowe-z-kruszonka-kukbuk

Batony mrożone jogurtowe z owocami leśnymi

Robi je się tak szybko, że dacie radę nawet ze szkrabem plączącym się pod nogami – wystarczy wymieszać kilka składników i wrzucić do zamrażarki, a potem pokroić i zapomnieć o upale.

batony-jogurtowe-kukbuk

Przepisy na domowe batony pochodzą z pierwszego wydania specjalnego KUKBUK Rodzina, które ukazało się w 2015 roku, ale nadal jest tak samo smakowite! Archiwalne numery KUKBUK-a kupicie w naszym sklepie internetowym. <<klik>>


© KUKBUK 2018