5 miejsc na piknik w Warszawie - KUKBUK

5 miejsc na piknik w Warszawie

Gdzie obiad zjedzony na trawie będzie smakował najlepiej?

Zdjęcia: Kasia Stadejek

piknik warszawa kukbuk

Każdy z nas ma swoje ulubione miejskie kąty. Latem nie warto marnować czasu na siedzenie w domu, lepiej spakować kosz piknikowy, wsiąść na rower i wybrać się na wycieczkę. Najpiękniejsze parki Warszawy czekają!

 

Park Leśny, Bemowo

Należy do Puszczy Kampinoskiej, więc oprócz innych spacerowiczów można tu spotkać łosie, sarny i rzadkie gatunki ptaków. Na terenie lasu znajduje się piękny rezerwat Kalinowa Łąka z romantycznymi torfowiskami i szuwarami. Jednocześnie sporo jest tu wiat turystycznych, miejsc przystosowanych do palenia ognisk czy placów zabaw dla dzieci. Klimat Mazur w mieście!

piknik warszawa kukbuk

Cytadela, Żoliborz

To miejsce znają wszyscy miłośnicy Targu Śniadaniowego, który w wakacyjne soboty rozkłada się tuż obok. Zaopatrzeni w smakołyki, usiądźcie na trawie. Miejsca wystarczy dla wszystkich, dorośli poleżą na kocu, dzieci pobawią się na placu zabaw, a zwierzaki będą miały odpowiednio dużą przestrzeń do radosnych gonitw. Na piknik idealny jest także nieco spokojniejszy skwer Woyciechowskiego, który leży na krawędzi z fosą.

piknik warszawa kukbuk

Pole Mokotowskie

To chyba najbardziej oblegany warszawski park. Nawet w tygodniu na trawie wylegują się tu pracownicy pobliskich biurowców czy studenci. Nic dziwnego, że warszawiacy kochają Pole Mokotowskie – łatwo tu dojechać zarówno rowerem, jak i metrem, można też rozłożyć grilla i pojeździć na rowerze czy rolkach.

piknik warszawa kukbuk
piknik warszawa kukbuk

Park Skaryszewski, Praga Południe

Okrzyknięty najpiękniejszym parkiem w Polsce, praski Skaryszak pełen jest wysokich drzew, sekretnych alejek i łąk ukrytych przed wzrokiem spacerowiczów. Dla tych, którzy lubią wypoczywać nad wodą, błyszczy się Jeziorko Kamionkowskie. Gdy zjecie już wszystko z piknikowego kosza, wpadnijcie do legendarnej Misianki na kawałek ciasta i kawę, a potem idźcie powdychać aromat romantycznego ogrodu różanego.

piknik warszawa kukbuk

Ogród Krasińskich, Muranów

Barokowy park z równymi alejkami, stawem i nowoczesnym placem zabaw. Otwarty jest całą dobę, piknikować więc można nawet nocą! Nie brakuje też miejsca na grę we frisbee czy badmintona.

piknik warszawa kukbuk

Zdjęcia: Kasia Stadejek


© KUKBUK 2018