5 miast na weekend. Gdzie już czuć świąteczny klimat? - KUKBUK

5 miast na weekend. Gdzie już czuć świąteczny klimat?

Szeleszczą i pachną. Prezenty, wystawy, jarmarki i śledzik. To pierwszy w tym roku weekend, który upłynie pod znakiem świąt!

Tekst: Magda Malicka
Zdjęcie główne: Jeremy Bishop / Unsplash.com

Warszawa

Świąteczny śledzik ze znakiem MSC – 8 grudnia 

 Świąteczny śledzik w wydaniu eko to propozycja na sobotę. Na imprezie, która odbędzie się w Hali Koszyki z inicjatywy MSC, organizacji promującej odpowiedzialny połów ryb, będzie można zjeść, ale też wiele się nauczyć. Między innymi o tym, jak nasze codzienne wybory zakupowe wpływają na środowisko i jakie ryby wybierać, by dbać o dobro naszej planety.

Slow Weekend #Kupujlepszeprezenty – 8-9 grudnia 

Sobota to też dobry czas na zakup naprawdę lepszych prezentów. Podczas Slow Weekendu, organizowanego pod hasłem #kupujlepszeprezenty, będziemy wybierać spośród produktów od 300 wyselekcjonowanych twórców, którym bliska jest idea slow. 

WZORY Warszawskie Targi Design  – 8-9 grudnia 

Wzory to cykliczne wydarzenie promujące designerów i rzemieślników tworzących w branży wnętrzarskiej. W ten weekend w Domu Braci Jabłkowskich zagości ponad 200 wystawców z meblami, grafikami, ceramiką i tekstyliami. Jak zawsze w grudniu, na drugim piętrze zaaranżowana zostanie strefa prezentowa z naturalnymi skarbami, przysmakami, kosmetykami i nietuzinkową biżuterią. W strefie ZERO WASTE zobaczymy projekty młodych designerów projektujących w nurcie biodesignu i Zero waste. W sobotę odbędą się wykłady, które przybliżą główne trendy w tym kierunku i przedstawią bliżej nurt projektowania blisko natury.

Kraków

Konkurs Szopek Krakowskich – od 9 grudnia 

Szopka krakowska to zjawisko wyjątkowe w skali świata. Ma długą tradycję. Jej początki sięgają dziewiętnastowiecznego Krakowa oraz środowiska murarzy i robotników budowlanych poszukujących zarobku w okresie jesienno-zimowym. Od niedzieli w pałacu Krzysztofory będziemy mogli oglądaćj prace zgłoszone na siedemdziesiątą szóstą edycję konkursu szopek krakowskich.

Łódź

Jarmark bożonarodzeniowy i świąteczna iluminacja ulicy Piotrkowskiej – od 1 grudnia 

Kto uwielbia świąteczne iluminacje, niech w piątek, po zmroku, spieszy na łódzki pasaż Schillera. Od 1 grudnia trwa tam jarmark bożonarodzeniowy, a ulicę Piotrkowską rozświetlają tysiące światełek. W takim otoczeniu z pewnością poczujemy klimat świąt! Do tego możemy skorzystać z ofert jarmarkowych wystawców oraz zobaczyć, co dzieje się we wnętrzach piernikowej chaty i w domku Świętego Mikołaja.

(fot. Olga Rezeńska)

Wrocław

Wrocławskie tradycje bożonarodzeniowe z jarmarkiem7 grudnia

Piątkowy wieczór to okazja do odbycia niezwykłego spaceru po zaułkach wrocławskiego starego miasta. Licencjonowany przewodnik miejski Damian Kanclerski zabierze nas w podróż do świata tradycyjnej kuchni wrocławskiej. Podpowie również, gdzie zjeść lokalne specjały, co się skrywa w piwnicy Mollinarich i dlaczego we Wrocławiu sadzi się marony, a bigos ma krwistoczerwony kolor.

Gdańsk

Smakuj Trójmiasto Christmas Edition – 8-9 grudnia

Smakuj Trójmiasto Christmas Edition to relaks i świąteczny nastrój w jednym. O to, by było pysznie, zadbają najlepsi kucharze i cukiernicy. Będzie też pięknie. Na festiwalu pojawią się wystawcy oferujący nowoczesny dizajn, rękodzieło z duszą, naturalne kosmetyki, biżuterię i rozmaite dodatki.

Więcej wydarzeń znajdziecie w kalendarium na grudzień.

(fot. materiały prasowe)

© KUKBUK 2018