20 lat targów Eurogastro - KUKBUK

20 lat targów Eurogastro

Już 6 kwietnia rozpoczną się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro, duże i cenione wydarzenie dla branży HoReCa.
Eurogastro kukbuk

Targi EuroGastro stały się ważnym wydarzeniem dla restauratorów, kucharzy oraz przedsiębiorców gastronomicznych. W jednym miejscu można spotkać światowej sławy szefów kuchni, poznać aktualne trendy, oraz konkretne, nowe rozwiązania i produkty. W tym roku zaprezentuje się 276 wystawców z 16 krajów: Belgii, Brazylii, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Jamajki, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Węgier i Wielkiej Brytanii.


Ważnym elementem targów są konkursy kulinarne, którym patronują uznani szefowie kuchni, oraz szkolenia.


 

Podczas 20. Targów EuroGastro młodzi kucharze spróbują sił w konkursie Roberta Sowy, szefa kuchni i restauratora, który wybierze najzdolniejszego kucharza spośród 12 finalistów. Tematem tegorocznej edycji są dania z dziczyzny i drobiu. W trakcie targów odbędzie się również Festiwal Kuchni Greckiej organizowany przez Teo Vafidisa, ambasadora kultury i kuchni greckiej w Polsce, prezentujący możliwości zastosowania greckich produktów w polskich restauracjach. Nowością EuroGastro będzie strefa Coffee Village. Zaprezentują się tam kraje słynące z upraw kawy, m.in. Brazylia i Jamajka. Tomasz Obracaj, Ambasador Speciality Coffee Association of Europe, z kolei poprowadzi VIII Olimpiadę Kawy® pod patronatem SCAE oraz finał I Olimpiady Kawy® dla Szkół Gastronomicznych. W strefie odbędą się  również spotkania z ekspertami oraz warsztaty dla baristów, importerów surowych ziaren, właścicieli palarni, ale też miłośników kawy.

Eurogastro kukbuk

 

20. edycja Targów EuroGastro odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia 2016 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.eurogastro.com.pl.


© KUKBUK 2018