15. edycja Festiwalu Misteria Paschalia + KONKURS - KUKBUK

15. edycja Festiwalu Misteria Paschalia + KONKURS

Co was czeka? Dwa cykle koncertowe, osiem wypełnionych muzyką renesansu i baroku dni, trzynaście koncertów, trzy premiery światowe i dwie polskie.

15. edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych europejskich festiwali muzyki dawnej, która odbędzie się w Krakowie w dniach 26 marca a 2 kwietnia, przyniesie wyjątkową dawkę drzemiących w muzyce emocji.

Jestem zachwycony wizją współpracy z Johnem Buttem, który przyjął moje zaproszenie do współtworzenia przyszłorocznej edycji Festiwalu Misteria Paschalia. Jest to wybitny dyrygent, uznany badacz dziedzictwa dawnych wieków, a także interpretator specjalizujący się w muzyce brytyjskiej i niemieckiej – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Do współpracy przy 15. Festiwalu Misteria Paschalia Miasto Kraków zaprosiło Johna Butta, pochodzącego z Edynburga, partnerskiego miasta Krakowa – wybitnego dyrygenta i muzykologa, specjalistę od dawnych praktyk wykonawczych i autora uznanych odczytań dzieł kompozytorów angielskich doby baroku.

Objęcie funkcji dyrektora-rezydenta festiwalu i współpraca z Krakowskim Biurem Festiwalowym to dla mnie ogromna przyjemność. Razem stworzyliśmy bogaty program, który zaprezentuje brytyjską muzykę napisaną przed końcem XVIII wieku. Jednocześnie odkrywamy przed słuchaczami jej połączenia z muzyką kontynentalnej części Europy, w szczególności z dziełami polskich kompozytorów doby baroku – mówi John Butt.

John Butt odwiedzi Kraków ze swym odznaczającym się precyzyjnym, przejrzystym, koronkowym wręcz brzmieniem zespołem Dunedin Consort, by wystąpić podczas trzech festiwalowych wieczorów.

PROGRAM:

  • Poniedziałek, 26 marca

godz: 20:00, KONCERTCYKL:VANITAS, Kościół ŚW. Katarzyny Aleksandryjskiej

George Frederick Handel: Mesjasz

godz: 23:00, KONCERTCYKL:LACHRIMAE, Bazylika Bożego Ciała

Elżbietańska melancholia: angielskie arie

  • Wtorek, 27 marca

godz: 20:00, KONCERTCYKL:VANITAS, Bazylika Bożego Ciała

Skarby Dworów Tudorów i Wettynów

godz: 23:00, KONCERTCYKL:LACHRIMAE, Bazylika Bożego Ciała

Postelżbietańska melancholia

  • Środa, 28 marca

godz: 20:00, KONCERTCYKL:VANITAS, Kościół ŚW. Katarzyny Aleksandryjskiej

Evensong: Brytyjskie nieszpory

godz: 23:00, KONCERTCYKL:LACHRIMAE, Bazylika Bożego Ciała

Elżbietańska melancholia: angielska muzyka na lutnię

  • Czwartek, 29 marca

godz: 20:00, KONCERTCYKL:VANITAS, Centrum Kongresowe Ice Kraków

Żałobny lament

godz: 23:00, KONCERTCYKL:LACHRIMAE, Bazylika Bożego Ciała

Wacław z Szamotuł: Lamentationes

  • Piątek, 30 marca

godz: 20:00, KONCERTCYKL:VANITAS, Centrum Kongresowe Ice Kraków

Johann Sebastian Bach: Pasja wg św. Mateusza

  • Sobota, 31 marca

godz: 18:00, KONCERTCYKL:VANITAS, Kopalnia Soli „Wieliczka”

John Dowland: Lachrimae, or Seven Tears

godz: 20:30, KONCERTCYKL:VANITAS, Centrum Kongresowe Ice Kraków

Son of England: angielska muzyka żałobna

  • Niedziela, 1 kwietnia

godz: 20:00, KONCERTCYKL:VANITAS, Centrum Kongresowe Ice Kraków

George Frideric Handel: Samson

  • Poniedziałek, 2 kwietnia

godz: 20:00, KONCERTCYKL:VANITAS, Centrum Kongresowe Ice Kraków

Purcell & Handel: arie i ody

Podczas festiwalu Misteria Paschalia 2018 zaprezentowane zostaną nowe linie programowe, premierowe międzynarodowe koprodukcje muzyczno-teatralne, unikalne miejsca koncertów, wpisujące się w szczególną atmosferę Wielkiego Tygodnia. W Krakowie nie zabraknie uwielbianych przez festiwalową publiczność zespołów i gwiazd muzyki dawnej. Szczegółowy program nadchodzącej edycji dostępny jest na www.misteriapaschalia.com

Bilety i karnety na 15. edycję Festiwalu Misteria Paschalia są dostępne na portalu eventim.pl, w punktach informacji miejskiej InfoKraków, a także salonach Empik, Media Markt i Saturn na terenie całej Polski.

KONKURS!

Mamy dla was dwa podwójne zaproszenia na koncerty w Wielką Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Aby je zdobyć, należy na adres konkurs@kukbuk.com.pl przesłać do 28 marca odpowiedź na pytanie: dlaczego to właśnie wy powinniście otrzymać zaproszenie? Dwa najciekawsze opisy nagrodzimy zaproszeniami, a wyniki pojawią się na stronie internetowej 29 marca. Powodzenia!


© KUKBUK 2018