6 ciast, których trzeba spróbować w te święta - KUKBUK

6 ciast, których trzeba spróbować w te święta

Makowiec, drożdżowe, piernik i sernik - to wszystko już było! W tym roku spróbujcie naszych propozycji na świąteczne ciasta.

Święta kojarzone są zazwyczaj z karpiem w galarecie, barszczem z uszkami i pierogami z kapustą i grzybami. Ale jest to też czas, kiedy bez wyrzutów sumienia podjadamy kolejne kawałki ciasta, na które czekamy cały rok. Mamy dla was przepisy na świąteczne słodkości – w naszym subiektywnym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. Kliknijcie na zdjęcia i zróbcie listę, pora planować pieczenie!

Pavlova z okładki
Dumna beza gościła na naszej pierwszej świątecznej okładce, ale czujemy że niedługo zagości też na waszych stołach. Wygląda przepięknie a smakuje jeszcze lepiej, bo w środku ma mascarpone i chałwę, a na wierzchu złote migdały i rubinowe pestki granatu.

Panettone
Klasyczna kusząca włoska baba, pełna bakalii i pachnąca wanilią. Strojna kuzynka naszego poczciwego drożdżowego ciasta, dajcie jej szansę w te święta!

Puszyste ciasto czekoladowe z masą makową
Znudził wam się zwykły makowiec? Zamiast drożdżowego zróbcie ciasto czekoladowe, przełóżcie je kremem i zjedzcie na kanapie, oglądając świąteczne filmy.

Bûche de Noël
Tradycyjne francuskie ciasto w kształcie kłody drewna, u nas w wersji korzennej i przełożone masą z serka mascarpone i cynamonu.

Kranz chałwowo-makowy
Chodzą słuchy, że lepsze wrogiem dobrego. Na szczęście w przypadku tego drożdżowego zawijańca z makiem ta zasada nie ma racji bytu, w meandrach ciasta kryje się bowiem warstwa chałwy. Przygotujcie go na przedświąteczne spotkanie z przyjaciółmi, z pewnością zrobi furorę.

Piernikowy tort z kremem maślanym
Piernik nie zawsze musi być starodawny. My zamykamy jego aromaty w piętrowym torcie z kremem, a całość dekorujemy oszronioną żurawiną. Pięknie i pysznie!

 


© KUKBUK 2018