12 miejsc na walentynkową randkę - KUKBUK

12 miejsc na walentynkową randkę

Nieważne, jaki macie stosunek do walentynek, na pewno łączy nas jedno – miłość do jedzenia!
walentynkowa kolacja kukbuk

Nie da się bowiem tego rozdzielić. Weźmy pierwszy z brzegu przykład: zakochani pasują do siebie jak dwie połówki… jabłka, pomarańczy? Słyszeliśmy różne kulinarne wersje tej metafory. Samotni są… głodni uczuć, zakochani wciąż… nienasyceni sobą. Smaki przywodzą wspomnienia emocji i namiętności, a kulinarne skojarzenia idealnie pasują do wyrażania uczuć. Wszak dla każdego miłość ma inny… smak!

 

Przedstawiamy nasz subiektywny przewodnik po stołecznych restauracjach, które pomogą wam trafić przez żołądek do serca wybranka lub wybranki. O kwiatki i czekoladki zadbajcie sami!

 

Ciao a Tutti, al. Niepodległości 217

Najszybszy znany nam sposób na przedostanie się do słonecznej Italii to podróż w okolice Pola Mokotowskiego, gdzie mieści się pizzeria Ciao a Tutti. Czerwone, kraciaste obrusy, dyskretne oświetlenie i sympatyczna obsługa sprawią, że wyjście na pizzę okaże się bardzo romantycznym pomysłem.

walentynkowa kolacja kukbuk

Café Bristol, Krakowskie Przedmieście 42/44

Znajdująca się w samym sercu miasta ponadstuletnia kawiarnia urzeka wnętrzem w stylu wiedeńskiej secesji i niezwykle smacznymi ciastkami. Ich ceny wahają się od 10 (strudel wiedeński) do 15 (kremówka) złotych, przyjemność jedzenia w miejscu miłosnych schadzek dawnej bohemy jest za to bezcenna.

walentynkowa kolacja kukbuk

Opasły Tom PIW, ul. Foksal 17

Jeśli macie ochotę na polskie klasyki w najlepszym wydaniu, koniecznie zarezerwujcie stolik w Opasłym Tomie! Króluje tu dobrze wam znana blogerka KUKBUK-a Agata Wojda, która potrafi z wyjątkową fantazją łączyć znane nam smaki, tak że czujemy, jakbyśmy odkrywali je na nowo! 

 

Kaskrut, ul. Poznańska 5

Najnowocześniejsza kuchnia, korzystająca z innowacyjnych technik i brawurowo poszukująca nowych zestawień smakowych, które serwuje w bezpretensjonalnym i przystępnym cenowo wydaniu na stołach bez białych obrusów. Jeśli macie ochotę obudzić zmysły i odświeżyć spojrzenie na znane wam smaki, wybierzcie Kaskrut na walentynkową randkę, zwłaszcza że bistro szykuje tego dnia specjalne menu dla zakochanych!

 

Salto, ul. Wilcza 73

Restauracja hotelu Rialto przyciągała niegdyś śmietankę artystyczną stolicy, nie inaczej jest dzisiaj, kiedy króluje tutaj Martin Gimenez Castro. W menu nie brakuje ryb, owoców morza i steków. Jeśli macie ochotę zjeść coś konkretnego, ale w nowoczesnym i odświętnym wydaniu, wybór jest oczywisty. Nienasyconym kulinarnych doznań proponujemy kontynuację wieczoru w Ceviche Bar, gdzie Gimenez Castro podaje najlepsze ryby w mieście!

walentynkowa kolacja kukbuk

La Rotisserie, ul. Kościelna 12

Paweł Oszczyk, zdobywca tytułu Szefa Roku 2016 przewodnika Gault & Millau, prezentuje w La Rotisserie klasyczne francuskie i włoskie dania, oparte na tym, co najlepsze, na tradycyjnych przepisach i znakomitych składnikach. Nie bez znaczenia jest oprawa dań – tworzą ją eleganckie wnętrza hotelu i otoczenie Nowego Miasta sprzyjające romantycznym spacerom.

walentynkowa kolacja kukbuk

Omami, ul. Mokotowska 49

Do Omami zapraszamy na randkę, by bezwstydnie wciągać makaron i zlizywać z ust resztki umami z tutejszego ramenu. Dzika przyjemność wygrywa z kulturą przy stole, zwłaszcza jeśli siądziecie pod lampą migoczącą wieloma erotycznymi scenami.

walentynkowa kolacja kukbuk

ŚRD/PŁD, ul. Marszałkowska 17

Pomysł na niekonwencjonalną randkę w restauracji? ŚRD/PŁD zaprasza między innymi na burgery z krewetkami w czerwonej bułce. Będziecie mogli to popić klasycznym Cosmopolitanem na… wacie cukrowej. Słodko i niebanalnie.

walentynkowa kolacja kukbuk

Tamka 43, ul. Tamka 43

To miejsce polecamy wyjątkowo wymagającym smakoszom. Tamka 43 aspiruje do odznaczenia gwiazdką Michelin, a takie ambicje zapewniają gościom znakomite jedzenie, doskonały serwis oraz wrażenia, które pozostają w pamięci długo po wizycie w restauracji.

walentynkowa kolacja kukbuk

Varso Vie, pl. Konstytucji 2

Jeśli nade wszystko cenicie tradycyjną kuchnię polską, nie zawiedzie was jej lekko uwspółcześniona wersja w wydaniu Varso Vie. Sporo tu w karcie dziczyzny, która sprzyja odkrywaniu w sobie pierwotnych, miłosnych instynktów.

walentynkowa kolacja kukbuk

Między Ustami, ul. Mokotowska 33

Baśniowa sceneria, przyciemnione, nastrojowe wnętrza, dużo intymności i miejsca do szeptania sobie na uszko. Nie zapomnijcie tylko zamówić tapas i kolorowych drinków, z których słynie ten lokal.

walentynkowa kolacja kukbuk

© KUKBUK 2018