Rillettes z ogona z kapustą i żółtkiem - KUKBUK
rillettes z ogona kukbuk

Rillettes z ogona z kapustą i żółtkiem

1 słoik

FIlozofia "od nosa do ogona" jest nam bliska, dlatego robimy rillettes z żytnim tagliarini, czerwoną kapustą i żółtkiem.

Zluzowane z ogona mięsne nitki podsmażamy w dużej ilości tłuszczu wołowego. Doprawiamy w trakcie smażenia liściem laurowym, goździkami, pieprzem, gałką muszkatołową i zielem angielskim. Tak otrzymane rillettes możemy przelać do wyparzonego słoika, przechowywać w lodówce i cieszyć się nim przez długie tygodnie.

Szafran zalewamy gorącym masłem. Mąkę przesiewamy przez sito, doprawiamy solą i pieprzem, dodajemy jaja i masło. Wyrabiamy do osiągnięcia jednolitej masy, po czym odstawiamy na kwadrans. Następnie rozwałkowujemy, tniemy nożem na równe, bardzo cienkie paski, które gotujemy w osolonej wodzie z masłem. W tej samej wodzie blanszujemy kapustę, którą również kroimy w cienkie paski.

W wodzie z octem i solą gotujemy samo żółtko – jedno na porcję. Robimy to delikatnie, za pomocą łyżki. Żółtko ma być płynne.

Danie podajemy, układając na talerzu kształt gniazdka z rillettes, makaronu i kapusty. Jego środek zwieńczamy żółtkiem i posiekaną natką pietruszki.


© KUKBUK 2018