Pita z zieloną pastą i kawą Vivalto Lungo od Nespresso - KUKBUK
Pita_z_zielona_pasta

Pita z zieloną pastą i kawą Vivalto Lungo od Nespresso

W chłodne dni każdy lubi poleniuchować dłużej w łóżku. Najlepsze do tego są weekendy, gdy śniadanie jest podane wprost do sypialni!

Podsuwamy wam pomysł na taki leniwy poranek – przepis na puszystą pitę z zieloną pastą, podaną z dodającą energii kawą Nespresso! Zestaw został skomponowany zgodnie z ideą coffee pairingu – łączenia kawy z jedzeniem. To wytrawne śniadanie wspaniale łączy się z kawą Vivalto Lungo, która idealnie balansuje smaki dania.

Wszystkie składniki pasty umieszczamy w naczyniu. Za pomocą ręcznego blendera dokładnie miksujemy, aż uzyskamy gładką, jednolitą konsystencję.

Składniki pity, oprócz oleju, umieszczamy w misce, mieszamy łyżką. Gdy się połączą, przekładamy ciasto na blat oprószony mąką i ugniatamy je przez kilka minut, aż zrobi się elastyczne. Przykrywamy ściereczką i odkładamy na mniej więcej 30 minut. Po tym czasie ciasto dzielimy na 10 części – każdą rozwałkowujemy na okrągły placek. Rozgrzewamy patelnię (najlepiej żeliwną) na średnim ogniu, wlewamy na nią olej. Smażymy każdy placek z obu stron, aż się zarumieni (około 30 sekund).

Pastę rozsmarowujemy na picie i posypujemy groszkiem. Dekorujemy ziołami, skórką z cytryny oraz prażonymi pistacjami.

Zharmonizowana kawa

Vivalto Lungo od Nespresso to delikatna, wyważona kawa. Podana w wersji lungo bez mleka, idealnie balansuje wytrawne danie. Aromat palonych ziaren i kwiatowe nuty stanowią doskonałe uzupełnienie wyrazistego smaku pity z zieloną pastą i ziołami.


© KUKBUK 2018