Bellini w nietypowym wydaniu - KUKBUK
bellini kukbuk

Bellini w nietypowym wydaniu

4 porcje

Charakter pracy, którą z zamiłowaniem wykonuję, określa mnie jako lawiranta, „babiarza” bez skrupułów łamiącego kobiece serca. Nic bardziej mylnego.

Nie zostałem obdarowany umiejętnościami z zakresu uwodzenia kobiet, urodą również, a obecność wśród cudownych przedstawicielek płci przeciwnej wywołuję we mnie ogromne zawstydzenie. Jakakolwiek próba zaimponowania przed kobietą kończy się spektakularnym blamażem. Błyskotliwe teksty godne twórczości Paulo Coehlo też w żaden sposób nie porywają. Niestety. Typ gapowatego romantyka.

To jednak daję mi pewną przewagę nad innymi. Pomysłów na randkę mam wiele, ale co więcej, wiem, jak je zacząć. Sięgam wtedy do śródziemnomorskiego aperitivo i staram się czerpać z włoskiej sztuki koktajlu. Bogata jest w afrodyzjaki winne wzmacniane i aromatyzowane, wybitne likiery korzenno ziołowe czy silnie skondensowane, specyficzne bittery.

Wśród oryginalnych kompozycji swoje miejsce ma prosty, ale absolutnie piękny przysmak rodem z końca pierwszej połowy XX wieku. Historia prowadzi nas do Harry’s Bar w Wenecji  i człowieka o imieniu  Giuseppe Cipriani. Kompozycją bazującą na przecierze z białych brzoskwiń i prosecco chciał oddać cześć malarzowi żyjącemu w renesansie – Giovanniemu Bellini. Włoski pocałunek…

W słoiku umieszczamy połowę brzoskwiń. Na nich układamy przyprawy. Nakładamy drugą część brzoskwiń i przysypujemy cukrem. Zakręcamy słoik i odstawiamy na dwie doby. Jeżeli cukier nie zdoła się rozpuścić, to słoik umieszczamy w garnku z wodą i gotujemy do momentu, kiedy cukier nie ulegnie całkowitej dematerializacji. Przelewamy całość przez gazę i wyciskamy maksymalną ilość soku z owoców. Do uzyskanego maceratu dodajemy octu (smaczny wariant z octem jabłkowym). 40 ml maceratu brzoskwiniowego wlewamy do kieliszka szampańskiego i zalewamy dobrze schłodzonym prosseco.

Idealny wstęp do flirtu pomagający rozluźnić język i przełamać nieśmiałość. Po pierwszym kieliszku randka pójdzie w idealną stronę, nie tracąc na romantycznej otoczce. Uważajcie jednak z bąbelkami. Potrafią uderzyć do głowy silniej niż miłość…

 

Więcej przepisów .


© KUKBUK 2018