Najlepsze pizzerie w Gdyni - KUKBUK

Najlepsze pizzerie w Gdyni

Top 10 miejsc, gdzie zjecie najlepszą pizzę w mieście.

Tekst: Tomek Zielke, zdjęcia: materiały prasowe, Tomek Zielke

najlepsze pizzerie gdynia

Wiele gdyńskich lokali z doskonałą pizzą jest upchniętych na relatywnie niewielkiej przestrzeni w samym środku miasta, w pobliżu ulicy Świętojańskiej.

 

Gdyńskie centrum w rankingu polskich dzielnic o największym zagęszczeniu pizzerii na kilometr kwadratowy, gdyby taki sporządzono, z pewnością sytuowałoby się w czołówce.

 

Pizzy jest tu zatrzęsienie, to prawdziwy raj dla pizzożerców. Nie martwcie się jednak, jeśli nogi zaniosą was poza centrum – także tam znajdziecie wartościowe restauracje z pizzą! Oto 10 adresów, które możemy wam z całym przekonaniem polecić.

 

Viva la Pizza

ul. Świętojańska 49, godz. otwarcia: pon.-niedz., 12:00-00:00

Tutejszy opalany drewnem piec błyszczy jak dyskotekowa kula. Jego ogromna moc sprawia, że neapolitańskim pizzom wystarczy kilkadziesiąt sekund, żeby wyrosnąć i osiągnąć odpowiedni stopień przypalenia. Karmi się tu do późna – imprezowicze mają czas do północy, żeby posilić się przed kolejnymi etapami nocnych wycieczek.

najlepsze pizzerie gdynia

Pizza jest serwowana w aż 30 wariacjach. Oprócz standardowych wersji z sosem pomidorowym znajdziemy tu pizze bianche (bez sosu) i wegańskie, a także sałatki, antipasti, kanapki z wypiekanego na miejscu pieczywa, desery i wina.

 

Mąka i Kawa

ul. Świętojańska 65, godz. otwarcia: pon.-pt., 9:00-20:00; sob.-niedz., 12:00-19:00

Wystarczy kilka kroków, żeby przejść do kolejnej pizzerii. W Mące i Kawie rządzi minimalizm: pizza w kilkunastu wariantach, kanapki, napoje bezalkoholowe i doskonała, palona na miejscu autorska kawa. W niewielkim wnętrzu mieści się zaledwie kilka stolików, dlatego często będziecie zmuszeni brać pizzę na wynos. Obiecujemy jednak, że po wyjściu z kartonikiem wyładowanym gorącym, okrągłym dobrem od razu rzucicie się na jego zawartość. Widok jedzących przed lokalem ludzi to standard.

najlepsze pizzerie gdynia

Nie ma tu niestety tradycyjnego pieca opalanego drewnem, ale to nie przeszkadza pizzom smakować tak, jakby były zrobione w Neapolu. O jakość produktów i wytwarzania tutejszej pizzy troszczy się certyfikowany pizzaiolo Grzegorz Lizak. Zaskakują też przystępne ceny: margheritę zjemy już za 9 złotych!

 

Mała pizzeria w Gdyni nie nadąża z karmieniem głodnych mieszkańców Trójmiasta. Na szczęście pod koniec października otwiera się nowy lokal w Galerii Metropolia w Gdańsku.

 

Perché No

ul. Władysława IV 11A, godz. otwarcia: pt.-sob., 11:00-22:00; niedz. 11:00-21:00; pon.-śr., 11:00-22:00; czw. 11:00-21:00

Ta nowa restauracja, umiejscowiona zaledwie kilka kroków od dwóch kultowych lokali: Czerwonego Pieca i firmowego pubu AleBrowaru, oferuje włoskie pizze z prawdziwego zdarzenia. Oprócz nich zjemy tutaj makarony, ryby, mięsa i desery. Nad kuchnią czuwa trzech włoskich szefów kuchni, którzy chętnie wyglądają z kuchni na salę i zagadują gości. Ceny są trochę wyższe, ale i atmosfera jest inna niż w opisywanych wyżej ruchliwych lokalach – tu warto zaplanować romantyczną kolację przy kieliszku wina.

najlepsze pizzerie gdynia

 

Di Strada

ul. Morska 42, godz. otwarcia: 12:00-22:00

Lokal na oddalonym nieco od centrum gdyńskim Grabówku z niepowtarzalną, domową atmosferą i przemiłą obsługą, w którym po prostu chce się spędzać czas. Podawana tutaj pizza odbiega od neapolitańskiej wersji z mokrym środkiem, ale zawsze trzyma poziom, zarówno metaforycznie, jak i dosłownie – jest dość sztywna, więc nie opada po uniesieniu jej kawałka. Wypieka się ją w piecu opalanym drewnem, dzięki czemu nabiera właściwego, kuszącego aromatu i odpowiednio chrupkiej tekstury.

 

Pizzeria Orłowska

ul. Orłowska 8, godz. otwarcia: pon.-niedz., 10:00-22:00

Orłowo to jedna z naszych ulubionych lokalizacji. Przejdźcie się promenadą na plażę, obejrzyjcie klif i opuszczone sanatorium, a kiedy już zgłodniejecie, zasiądźcie w zadbanym ogródku pizzerii położonej na terenie szkoły plastycznej. Zawsze jest tu pełno gości. Orłowski przepis na pizzę najbardziej ze wszystkich innych wymienionych wcześniej odbiega od włoskiego wzorca, ale mimo to warto tu wpaść przy okazji wycieczki do jednej z najurokliwszych dzielnic Pomorza.

najlepsze pizzerie gdynia

 

Najlepsze pizze w Gdyni według KUKBUK-a

(kolejność alfabetyczna)

  1. Cozzi, ul. Władysława IV 49F
  2. Czerwony Piec, ul. Starowiejska 40C
  3. Di Strada, ul. Morska 42
  4. Gdynianka, ul. Świętojańska 65
  5. Mąka i Kawa, ul. Świętojańska 65
  6. Perché No, ul. Władysława IV 11A
  7. Pizzeria Orłowska, ul. Orłowska 8
  8. Serio, kamienica na rogu ul. 3 Maja i Zgody
  9. Sempre, ul. Starowiejska 30
  10. Viva la Pizza, ul. Świętojańska 49

© KUKBUK 2018