Gdzie jadają polscy celebryci - KUKBUK

Gdzie jadają polscy celebryci

Sezon ogórkowy i ogródkowy, czyli gdzie można zjeść z widokiem na gwiazdy.
restauracje celebryci kukbuk

Gwiazdy też ludzie, jeść muszą. Namierzani przez paparazzich, zasłonięci czapkami, przemykający przez stolicę autami z przyciemnionymi szybami, nie umknęli jednak naszej uwadze. Jak się okazuje, przesiadujemy w tych samych kawiarniach i restauracjach. Życzliwie donosimy wam w których. Nie dzwońcie tylko do bulwarowych gazetek, niech zjedzą w spokoju!

 

Ale Gloria, pl. Trzech Krzyży 3 

Restauracja Magdy Gessler jest pełna przepychu – koronek, białych piór i reprodukcji Jacka Malczewskiego. Nic dziwnego, że chętnie przychodzą tu dziennikarze, a zwłaszcza dziennikarki. Czy robią sobie selfie z Malczewskim – tego już nie wiemy.

 

Akademia, ul. Różana 2 

O Akademii zwykło się mówić, że to restauracja Borysa Szyca. Rzeczywiście tu bywa, a nawet firmował otwarcie restauracji przy Różanej. Jeśli akurat go na niego nie traficie, zamówcie królika z kopytkami na zasmażanej kapuście. Taki królik nikomu już nie ucieknie. 

 

N31 by Robert Sowa, ul. Nowogrodzka 31

Kilkanaście lat temu Robert Sowa był kucharzem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Nasi piłkarze tak bardzo polubili jego kuchnię, że chętnie jadają tam, gdzie akurat szefuje. Możecie wpadać śmiało, z tego co wiemy nikt tu nikogo nie nagrywa. 

 

Dyspensa, ul. Mokotowska 39

Otoczona przez ministerstwa i ambasady, w porze obiadu serwuje elegancką kuchnię polską i bezpieczną europejską, na którą łaszą się politycy i urzędnicy wyższego szczebla. Jeśli jesteście ciekawi, gdzie jedzą polityczne gwiazdy i czy nie maczają sobie krawatów w szczawiowej, wpadnijcie do Dyspensy.

 

Zorza Bistro, ul. Żurawia 6 

Jeszcze za czasów istnienia bistro 6/12 śniadania jadali tu zmęczeni imprezami artyści. To wciąż miejsce gdzie jedzą gwiazdy. Dziś do Zorzy schodzą się na drinki młodzi aktorzy i prezenterzy telewizyjni z błyszczącymi, wybielonymi uśmiechami. Dostać rykoszetem takim uśmiechem to jest coś!

 

Why Thai, ul. Wiejska 13

Kochamy tajską kuchnię i chętnie wpadamy do Why Thai, by odświeżyć sobie wspomnienia z wakacji. W tutejszej kuchni pracują prawdziwi Tajowie, dzięki czemu dania smakują tak jak w naszych wspomnieniach. Bliskie sąsiedztwo Sejmu sprawia, że na pad thai wpadają tu politycy, a często również nasze ulubione śpiewające gwiazdy obdarzone długimi nogami i… włosami. Wiecie, o kim mowa?

 

Filtry Cafe, ul. Niemcewicza 3 

Lubimy tu wpadać na doskonałą kawę, nie tylko dlatego, że w tej spokojnej i pięknej dzielnicy mieszka wielu naszych ulubionych aktorów. Siedząc nad filiżanką dripa i gazetą, nieraz podpatrywaliśmy Marcina Dorocińskiego i Agatę Kuleszę. Przechadzając się po okolicznych uliczkach, można spotkać sławy zaopatrujące się w natkę pietruszki w warzywniaku. 


© KUKBUK 2018