5 miejsc na obiad poza miastem - KUKBUK

5 miejsc na obiad poza miastem

Przed nami długi weekend, czyli dobra okazja na bliższe i dalsze wycieczki. Gdzie uzupełnić nadwątlone podróżą siły?

Fot.: Unsplash.com, Paweł Lachowicz, Basia Starecka, Agata Michalak

restauracje poza warszawa kukbuk

Jest czas pakowanych w papier śniadaniowy kanapek z kotletem i czas smakowitych przystanków w polskich miastach i miasteczkach. Restauracyjne perełki często kryją się w niepozornych miejscach, a najlepsi szefowie kuchni uciekają z wielkich miast, żeby w spokoju komponować małe dzieła sztuki. Poznajcie restauracje do których warto zboczyć z wyznaczonej trasy.

 

Aruana, hotel Narwil, Serock

Do kuchni Witka Iwańskiego, szefa kuchni w Aruanie, mamy emocjonalny stosunek. Kochamy jego odważne i innowacyjne pomysły, dlatego często publikujemy przepisy Witka na stronach naszego magazynu i wypatrujemy kolejnej okazji do podróży do podwarszawskiego Serocka.

restauracje poza warszawa kukbuk

Poziom 511, Podzamcze k. Grodzieńca

Restauracja zlokalizowana jest w ośrodku SPA w Ogrodzieńcu, w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Urokliwa okolica, innowacyjna kuchnia i czekające na najedzonych luksusowe zabiegi kosmetyczne zapewnią wam przyjemny i bardzo relaksujący weekend.

restauracje poza warszawa kukbuk

Restauracja Romantyczna, Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Położona w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, przyciąga nie tylko zakochanych, lecz także głodnych eleganckiej polskiej kuchni. Szef Bartosz Budnik rozmiłowany jest w sezonowych, lokalnych produktach i doskonale przyrządza ryby. Romantyczna to pierwsza polska restauracja z rekomendacją Slow Food.

restauracje poza warszawa kukbuk

Fajne Miejsce, Jeziorany

To doskonały adres dla tych, którym marzy się ucieczka z miasta. W Jezioranach można się przespać, a wtedy śniadanie ląduje w piknikowym koszu tuż pod drzwiami. Obiady zgotuje wam nasza zaprzyjaźniona mistrzyni roślinnej kuchni Ewa Pe, a na talerzach nie zabraknie kwiatów, ziół z okolicznych łąk i warzyw z własnej uprawy. Klimat Fajnego Miejsca możecie poczuć, przeglądając sesję „Jadalne bukiety” z 10. numeru KUKBUK-a.

restauracje poza warszawa kukbuk

Chata Wędrowca, Wetlina

Jeśli na cel weekendowego wyjazdu obierzecie Bieszczady, nie możecie pominąć Chaty Wędrowca. Zjecie tu pyszną maczankę serową z bryndzy, jagnięcinę w marynacie jogurtowej i cudowny, gruby, chrupiący naleśnik z owocami i śmietaną. Taki obiad doda pary w nogach!

restauracje poza warszawa kukbuk

Fot.: Unsplash.com, Paweł Lachowicz, Basia Starecka, Agata Michalak


© KUKBUK 2018