5 miejsc na kawę w Warszawie - KUKBUK

5 miejsc na kawę w Warszawie

O ile w tygodniu czasu starcza zwykle tylko na szybki łyk espresso przy kontuarze, w weekend częściej celebrujemy kawowy rytuał: rozsiadamy się z gazetą przy parującej filiżance i leniwie skubiemy ciastko. Prezentujemy wam dzisiaj nasz subiektywny wybór pięciu najlepszych stołecznych kawiarni.
kawiarnie warszawa kukbuk

Deszczowy weekend to najlepsza okazja na kawowe wycieczki po mieście. Gdy wybieramy kawiarnię, nie liczą się kredowe tablice z menu, brodaci bariści ani trendy, mierzone ilością zdjęć na Instagramie. Najważniejsze jest to, co dostaniemy w filiżance. Gdzie iść na kawę w Warszawie?

 

Filtry

Cafe Filtry, ukryte na Starej Ochocie, to kawiarnia bez zadęcia. Ziarna zawsze pochodzą z małych palarni, bariści chętnie dzielą się wiedzą na temat metod parzenia, a niewymuszona atmosfera pozwala skupić się na czytanej gazecie.

 

Fabryczna

Dobrze zakończyć tutaj spacer po Powiślu. Spokojna kawiarnia, w której łatwo przestawić się w niespieszny weekendowy tryb. Do kawy, parzonej metodami klasycznymi lub alternatywnymi, zjecie tu porządne kanapki i pyszny sernik z palonym masłem.

 

Relaks

Relaks na Dąbrowskiego to miejsce kultowe. Dobrze się tu pracuje i odpoczywa, na ścianach wiszą plakaty polskich artystów, a kawa zawsze pochodzi z małych polskich palarni. Po kawowej przerwie warto wpaść do znajdującego się tuż obok sklepu Reset, pełnego perełek polskiego wzornictwa.

 

Kofi Brand

Kofi Brand to mała palarnia kawy zlokalizowana w praskim Soho Factory. Dowiecie się tu wszystkiego na temat ziaren i metod palenia, napijecie doskonałej kawy i zrobicie zakupy, żeby w razie niepogody delektować się najlepszą kawą także w domu.

 

U Krawca

Grochowska perełka, ukryta na niepozornej ulicy Siennickiej, w dawnym zakładzie krawieckim. Nikt nie spojrzy tu na was krzywo, gdy zamówicie americano, a drip i chemex też będą na medal. Na zagryzkę znajdziecie tu wspaniałe ciasta (waszej uwadze polecamy zwłaszcza tort red velvet) i domowe drożdżówki.

 

W tych kawiarniach najczęściej ładujemy baterie i wysiadujemy fotele. Na powyższej liście nie ma waszych ulubionych lokali? Czekamy na propozycje, chętnie je poznamy!


© KUKBUK 2018