Stojaki - KUKBUK

Stojaki

Świetna kawa, ciasta i przegryzki. Bez rozsiadania się. Tu jada się i rozmawia na stojąco.

Tekst: Kasia Sójka;
zdjęcia: materiały prasowe

Stojaki

gen Ludomiła Rayskiego 19
Szczecin

przejdź do dużej mapy
stojaki kukbuk

Przez elegancką, czarną witrynę, w której odbijają się sąsiednie kamienice, można podejrzeć wnętrze lokalu. Już z zewnątrz budzi ciekawość, a po pchnięciu pięknych, starych i ciężkich drewnianych drzwi okazuje się, że nowoczesny i prosty wystrój uzupełniają wyjątkowe detale, takie jak… rower wiszący na ścianie oraz grafika przedstawiająca mapę okolic placu Grunwaldzkiego.

 

Stojaki to mikroskopijna kawiarnia w centrum Szczecina, w której najmocniej bije rytm miasta. To zasługa mocnej kawy, parzonej zarówno klasycznymi, jak i alternatywnymi metodami – o jej ziarnach chętnie opowiadają roześmiani i rozgadani bariści. Do kawy polecamy kawałek ciasta. Słodki od daktyli, miękki, rozkosznie puszysty piernik, który tutaj zjedliśmy, był nawet lepszy niż nasze domowe świąteczne wypieki. W Stojakach zjecie także przygotowywane na miejscu drobne przekąski i ciepłe zupy.

 

Stojaki nazywają się lokalną manufakturą spożywczo-rowerową. Nie jest to wprawdzie warsztat rowerowy, ale miłośnicy jednośladów mogą liczyć na użyczenie pompki i zapięcia rowerowego. Przed wejściem znajdują się, a jakże, stojaki na rowery, często wykorzystywane przez miejskich kolarzy, którzy nie zdjąwszy kasków, nieśpiesznie delektują się kawą w środku. Podoba nam się idea, która przyświeca temu miejscu – promocja aktywnego życia w mieście.

stojaki kukbuk
stojaki kukbuk

© KUKBUK 2018