SAM Bajgle - KUKBUK

SAM Bajgle

Właścicielki kawiarni SAM, słynącej z doskonałych wypieków i śniadań, właśnie otworzyły pierwszy punkt z zapowiadanej sieci bajglarni.

Tekst, zdjęcia: Basia Starecka

SAM Bajgle

ul. Emilii Plater 8
Warszawa

godziny otwarcia: dni powszednie: 8.00-18.00

przejdź do dużej mapy
sam_bajgle kukbuk
sam_bajgle kukbuk
sam_bajgle kukbuk

SAM Bajgle mieści się w małym lokalu przy Emilii Plater 8 i oferuje swój największy hit piekarniczy w kombinacjach znanych już z Powiśla: z pastą jajeczną (8 zł), humusem (8 zł), łososiem i serkiem (13 zł), oraz nowych, na przykład z kurczakiem i pesto z rukoli. To tak na dobry początek, który można jeszcze popić świeżo wyciskanym sokiem z granatów oraz zwieńczyć deserem – autorskimi lodami, również w wersji wegańskiej. Bajgle zaś są w trzech wariantach: pszenne z sezamem, cynamonowe oraz pszenno-żytnie.
Właścicielek i pomysłodawczyń obu SAM-ów, Joli Serwińskiej i Małgorzaty Kusiny-Doran, z bajgli nikt nie zagnie. Kiedy piętnaście lat temu otwierały kawiarnię 6/12 przy ulicy Żurawiej, zależało im na własnych, wyróżniających się na rynku wypiekach i zdrowej, lekkiej kuchni. Na rynku brakowało wówczas takich miejsc i kawiarnia szybko stała się jednym z najpopularniejszych miejsc w Warszawie. Bajgle robiły furorę. Teraz mają szansę na wielki powrót, szczególnie że jest moda na zdrowe, ciekawe jedzenie na wynos. Punkt przy Emilii Plater to początek sieci, którą panie chcą rozwijać w Warszawie. Planują również otwarcie restauracji połączonej z piekarnią na zielonym Żoliborzu. Trzymamy kciuki i ustawiamy się w kolejce po gorące wypieki!


© KUKBUK 2018