Zielony Talerzyk - KUKBUK

Zielony Talerzyk

Lublinie działa kilka lokali wegańskich i wegetariańskich. Zielony Talerzyk ma z nich najciekawszą ofertę.

Zielony Talerzyk

ul. Królewska 3
Lublin

przejdź do dużej mapy
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk
Zielony Talerzyk kukbuk

W lokalu dominuje surowy, rustykalny styl inspirowany polską wsią. Sporo drewna, naturalne materiały, wspólny duży stół, skrzynki, które służą za półki, oraz pobielane ściany.

 

W Zielonym Talerzyku posilimy się już od samego rana śniadaniem za 10 zł, na przykład granolą z mlekiem (między innymi sojowym) lub pankejkami z truskawkami, borówkami i malinami, przez cały dzień zjemy zupy (8 zł), drugie dania (10 zł) albo świetne ciasta (7 zł). Naszą faworytką od zawsze jest tarta wiśniowa na kruchym cieście. Jest słodko-kwaśna, a spód ma migdałowy posmak. Ciasta z Zielonego Talerzyka mają już zresztą renomę, a inne kawiarnie, na przykład Cafe Heca, chętnie uzupełniają swoje oferty wypiekami z ulicy Królewskiej.
W trakcie wakacji Zielony Talerzyk serwuje lody jagodowe na bazie mleka koziego. Z czasem zostaną wprowadzone lody wegańskie na mleku sojowym i migdałowym. Na razie weganie mogą popróbować sorbetów z sezonowych owoców, chociażby pysznie cierpkiej czarnej porzeczki.
Menu zmienia się codziennie i jest sezonowe. Sprawdźcie też bogatą ofertę przetworów na wynos. Na jesień przygotowywane są w pełni ekologiczne powidła śliwkowe, czekośliwki, ajwary i kiszone ogórki. Dostaniemy tu także domową granolę i ekologiczne kasze. Wyobraźnia Marysi, szefowej kuchni, wydaje się nieograniczona. Za każdym razem odnajdziemy smakołyk, który zaspokoi nasze potrzeby – zarówno estetyczne, smakowe, jak i zdrowotne.
Zielony Talerzyk aktywnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym Lublina. Przy nim działa lubelski oddział ruchu Slow Food, odbywają się tu cykliczne imprezy miejskie, na przykład Noc Kultury. To miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi, osobom na specjalnych dietach i z nietolerancją pokarmową. Łatwo znajdziemy Zielony Talerzyk, bo mieści się blisko lubelskiej starówki, naprzeciw Bramy Krakowskiej.


© KUKBUK 2018