Zazie Bistro - KUKBUK

Zazie Bistro

Jest w Polsce parę (a może i więcej) osób, które obudzone w środku nocy, w odpowiedzi na pytanie „O czym śnisz?”, odpowiedzą: „O Zazie”.

Zazie Bistro

Józefa 34
Kraków

godziny otwarcia: pon.-niedz., 12:00-23:00

przejdź do dużej mapy
Zazie_Bistro kukbuk

Ten lokal ze snów znajduje się przy ulicy Józefa 34 i na pozór nie ma w nim nic wyjątkowego. Ot, niezbyt wyszukana stylizacja na francuską knajpkę – fototapeta z wieżą Eiffla, miniatury paryskich latarni, Dalida sącząca się z głośników. Chodzi jednak o to, żeby zjeść dobrze, czyli smacznie i niezbyt drogo. I tu Zazie, ze swoim swobodnym podejściem do najpopularniejszych wśród turystów przebojów kuchni francuskiej, spisuje się na medal, dostarczając przyjemności, która śni się potem nocami.

Zazie_Bistro kukbuk

Do tych miłych doświadczeń w pierwszej kolejności należy zaliczyć pasztet z wątróbek z suszonymi śliwkami moczonymi w armaniaku (16 zł) i foie gras z kaszanką, jabłkami, ciastem francuskim na sosie cydrowym z paloną gruszką (25 zł). Grasica, foie gras i kaszanka to ulubione produkty Zazie, z którymi radzi sobie prawdziwie po mistrzowsku. Należy ich wypatrywać w karcie, a już na pewno w zmieniającym się codziennym jadłospisie – są zawsze perfekcyjnie przygotowane, a w nowych zestawieniach zaskakują fantazją i pomysłem.

 

Niezmiennie dobrze smakują również zupa cebulowa (9 zł) i mule (28 zł). Niewiele droższe, i o wiele większe, są dania główne. Z reguły zamawiamy po parę ciekawych przystawek i na nich poprzestajemy, by potem delektować się kirem (9 zł) lub białym winem musującym z likierem fiołkowym i płatkami fiołków (12 zł). Do tego koniecznie ciasto szpinakowe z mascarpone i sosem pomarańczowym (14 zł), intrygujące wyglądem i ujmujące delikatnością. Zdarzyło nam się zmierzyć także z czymś większym – z wołowiną po burgundzku z ziemniakami gratin (29 zł) oraz mięsem płaszczki w brązowym maśle z kaparami (32 zł) – i były to równie miłe doznania, choć już nie tak ekscytujące, być może właśnie ze względu na obfitość.

 

Jeśli szukacie pomysłowej i smacznej kuchni w rozsądnych cenach, koniecznie zajrzyjcie do Zazie. Pamiętajcie tylko, by znacznie wcześniej zarezerwować stolik – wielbicieli smacznych dań, zarówno na jawie, jak i w snach, jest więcej.

 


© KUKBUK 2018