Wypas - KUKBUK

Wypas

Wypasiona kuchnia roślinna na miejscu i na wynos.

Wypas

Jackowskiego 38
Poznań

przejdź do dużej mapy
Wypas kukbuk

Jak sama nazwa wskazuje, tutaj najecie się grubo. Ale „grubo” w znaczeniu „pysznie” i „z rozmachem”, bo ci, którzy zdecydują się skorzystać z cateringu, delikatesów lub oferty lunchowej Wypasu, utyć nie powinni. Tutaj króluje menu roślinne, spore znaczenie przywiązuje się do uczuleń i nietolerancji gości, przewidując dla nich dania bez laktozy, orzechów czy glutenu. W Wypasie zjemy na miejscu, ale też z łatwością zabierzemy tamtejsze potrawy do domu, do pracy czy na uczelnię. Twórcy miejsca zachęcają, by nie powiększać góry generowanych codziennie śmieci i przychodzić z własnymi opakowaniami na wynos – można wskrzesić w tym celu trojaki obiadowe, można dostać kawę do ulubionego kubka termicznego. Mile widziani są psi towarzysze oraz obszerne torby, bo w Wypasie czekają też domowej roboty konfitury, unikatowe mieszanki przypraw, wegepasty do chleba czy oleje z ekologicznych upraw!

 

Przykładowe menu:

– Zupa: chłodnik z kalarepką – wystudzi rozgrzane słońcem ciało, a dzięki dodatkowi kalarepki dostarczy nam zasobów błonnika i witaminy C.

– Danie główne: kuku, czyli irański omlet z bobem i wiśniami – póki trwa sezon, zajadajmy się bobem, który dostarcza naszemu organizmowi cenny kwas foliowy i obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Zwłaszcza w tak oryginalnym wydaniu!

– Deser: bezglutenowa tapioka z musem z mango – tapioka jest neutralna w smaku, hipoalergiczna, niskokaloryczna, a przy tym przyjemnie zagęszcza desery, można ją więc zajadać z czystym sumieniem.

 

Recenzja powstała przy współpracy z portalem Hello Zdrowie

 

 


© KUKBUK 2018