Why Thai - KUKBUK

Why Thai

Na Starym Rynku w Poznaniu jest wiele restauracji, w których można spróbować dań z najdalszych zakątków świata. Do tego grona dołączyła restauracja Why Thai, oferująca wyszukane tajlandzkie smaki.

Why Thai

ul. Kramarska 7
Poznań

godziny otwarcia: pon.-niedz. 12:00-23:00

przejdź do dużej mapy
why thai recenzja kukbuk
why thai recenzja kukbuk
why thai recenzja kukbuk
why thai recenzja kukbuk

Pierwsza restauracja Why Thai powstała w Warszawie. Po zeszłorocznym sukcesie – wygranej w plebiscycie Knajpa Roku 2013 „Gazety Wyborczej” – otwarto drugi lokal właśnie w Poznaniu. Czy i ten odniesie sukces?

 

Zamówiona zupa wonton z pierożkami z mięsem kurczaka niestety nie zachwyciła. Wymagała doprawienia, zajęliśmy się tym sami, korzystając z tego, co znaleźliśmy na stole. Jako główne danie zamówiliśmy owoce morza i polędwicę wołową z sosem z tamaryndowca. Kelner doradził nam, by zamówić dodatkowo makaron – porcje, jak tłumaczył, nie są zbyt duże. Rzeczywiście, podał nam za chwilę sześć cieniutkich plasterków polędwicy. Była co prawda smaczna, lekko krwista, jednak od dania głównego oczekiwaliśmy czegoś więcej. Owoce morza zaspokoiły nasze apetyty i oczekiwania. Na potrawę składały się krewetki, mule, ośmiorniczki, małże Świętego Jakuba i kalmary, które znakomicie współgrały z pikantnym sosem. Na koniec pozwoliliśmy sobie na odrobinę słodkości. Smażone lody, otulone wiórkami kokosowymi z dodatkiem musu z malin, były wyśmienite!


© KUKBUK 2018