Warszawski Gringo Bar w Poznaniu - Recenzja - KUKBUK

Warszawski Gringo Bar w Poznaniu – Recenzja

Z Meksyku, przez Warszawę, do Poznania. Kuchnia tex-mex zagościła w stolicy Wielkopolski.

Tekst i zdjęcia: Ewa Cieślik-Uniejewska

Gringo Bar

ul. Piekary 25
Poznań

godziny otwarcia: pon.-niedz.: 12-21

przejdź do dużej mapy
gringo bar kukbuk

Warszawski Gringo Bar, specjalizujący się w kuchni tex-mex, otworzył nowy lokal – tym razem w stolicy Wielkopolski. Wszyscy poznaniacy spragnieni świeżej kolendry, ostrych sosów i ciągnących się serów powinni udać się na ulicę Piekary.

Gringo Bar w Poznaniu ozdabiają te same pirackie czaszki co w Warszawie. Rechoczą złowieszczo z menu złożonego z flagowych dań kuchni tex-mex.

 

Burrito, enchilada, quesadilla i tacos są tu serwowane z kilkoma farszami i dodatkami (także wegetariańskimi) do wyboru. Na mniejszy głód można zamówić zupę z kukurydzy, na deser zaś słodki flan.

 

gringo bar kukbuk
gringo bar kukbuk

Nasze brzuchy robią się coraz większe, nic to jednak, bo przed nami wyzwanie w postaci trzech chrupiących tacos, smakowicie posypanych świeżą kolendrą. Pierwsze, bezmięsne taco wypada dość blado (choć z pewnością nie można mu odmówić żywych kolorów). Bardziej smakuje nam wersja z szarpaną wołowiną, której kosztowaliśmy już wcześniej, w enchiladzie. Najlepsze okazuje się jednak ostatnie taco – z chili con carne, znów przyjemnie pikantne. Nie byłby jednak kompletny nasz zachwyt bez wzmianki o salsach – te trzy, z papai, mango oraz awokado, czyli tradycyjne guacamole, są po prostu świetne. Gringo Bar w Poznaniu udowadnia, że nawet polscy gringos potrafią przyrządzić pyszny i porządny tex-mex. Biznes Bilona, członka hiphopowej grupy Hemp Gru, to przepis na hit. W Warszawie jest już na szczycie list przebojów, teraz czas na Poznań.

 


© KUKBUK 2018