Waff'love - KUKBUK

Waff’love

Każdy, kto przechodzi ulicą Senatorską, poczuje w nosie ponętny zapach maślanego ciasta drożdżowego. Nie sposób mu się oprzeć, nawet jeśli deseru nie mieliśmy w planach.

Waff'love


Warszawa

Waff'love kukbuk

Ten kuszący zapach to świeżo pieczone wafle belgijskie z drożdżowego, lekko przefermentowanego ciasta z dodatkiem cukru perłowego, który karmelizuje się na powierzchni i chrupie w środku. Właściciele, Damian i Asia, zakochali się w tym smaku i zapachu kilka lat temu, kiedy podczas podróży po Europie odwiedzili Belgię. Nie mogli go potem odnaleźć w żadnym naleśniku, gofrze czy wafelku, a gdy przekonali się, iż w tęsknocie owej nie są odosobnieni, wiedzieli już, co robić.

 

Smak, który pokochali w Belgii, odtworzyli w Warszawie. Wafle w Waff‘love (6zł) są mniej słodkie niż tradycyjne, ponieważ możemy je urozmaicić licznymi dodatkami produkowanymi na miejscu: kremem ciasteczkowym, kokosowym, cytrynowym, polewą karmelową i czekoladową, konfiturami wyrabianymi przez wujka Asi, lodami na naturalnej śmietance, świeżymi owocami i orzechami (2-4 zł). W Waff‘love stawia się na sezonowość – w lipcu na waflach lądują borówki i maliny, jesienią duszone na maśle gruszki z goździkami i miodem czy wiśnie z syropem różanym. Stojące za ladą dziewczyny zawsze podpowiedzą ciekawą kompozycję, w której struktury, smaki i temperatury będą grały idealnie – widać, że kochają ciasta i wafle tak samo, jak odwiedzający miejsce goście.

 

Choć lody wydają się być tylko dodatkiem, są warte takiej samej uwagi co wafle. Kręcone przez Asię z wielką pasją, zdobyły serce Warszawiaków na tyle, że uplasowały się już na trzeciej pozycji w rankingu stołecznych lodziarni, organizowanym przez Gazetę Wyborczą. Nasz faworyt to lody pistacjowe (doskonale pasują do cynamonowego wafla), ale specjalnością Waff’love są jeszcze lawendowe i różane z czekoladą – znikają tak szybko, jak wieść o nich błyskawicznie roznosząca się po mieście, więc trzeba bacznie śledzić stronę lokalu na Facebooku.

 

Oprócz wafli w Waff‘love można napić się doskonałej kawy i herbaty, a także spróbować pieczonych na miejscu ciast i ciasteczek, między innymi niezbyt u nas popularnych korzennych speculoos, z których wyrabiany jest także krem. Jeśli ktoś prócz wafli pokocha konfitury czy smarowidła, może kupić słoiczek, by w domowych pieleszach opróżnić go łyżeczką.

Waff'love kukbuk
Waff'love kukbuk
Waff'love kukbuk

© KUKBUK 2018