Vege miasto - KUKBUK

Vege miasto

Nowy adres lokalu, który dla wegetarian jest już kultowy. Dużo zmian, ale jedno pozostało niezmienne – zdrowe podejście do jedzenia.

Vege Miasto

al. Solidarności 60A
Warszawa

godz. otwarcia: pon.-niedz. 12-21

przejdź do dużej mapy
Vege miasto kukbuk
Vege miasto kukbuk
Vege miasto kukbuk
Vege miasto kukbuk
Vege miasto kukbuk

Bogata oferta Vege Miasta zmienia się codziennie, są dania dnia i tygodnia, które także wciąż się zmieniają. Na początek skosztowaliśmy chłodnika z awokado i ogórka (10 zł), następnie zamówiliśmy lunch (25 zł), w którego skład weszły: barszcz z białą fasolą z nutą świeżego majeranku oraz drugie danie – kotlecik marchewkowy ze słonecznikiem i z pietruszkowym majonezem w towarzystwie kaszy gryczanej niepalonej (do wyboru był brązowy ryż). Do tego na jednym talerzu znalazły się upieczone ziemniaki, kalafior, szpinak, marchewka oraz papryka w kokosowo-sezamowym sosie curry. Całość dopełniała surówka z sezonowych warzyw i sosu porzeczkowego. Na deser niewielki słoiczek z biszkoptem, jagodami i mlekiem kokosowym.

Po sutym lunchu, popijając lemoniadę arbuzowo-miętową (5 zł), ustaliliśmy, że zawsze głodna redakcja nie może na tym poprzestać. Dlatego skusiliśmy się jeszcze na deser z przypominającymi żabi skrzek nasionami chia (8 zł) oraz tiramisu bez jajek i cukru (12 zł). Niesłodkie, lekko wytrawne ciasto jest naszym faworytem, zresztą całą ucztę polecamy – nie tylko wegańskim smakoszom. Podczas naszej wizyty w Vege Mieście rozgościły się rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze. Wygląda na to, że lokal jest otwarty na wszystkich i potrafi zaspokoić potrzeby różnych klientów. Przekonajcie się, że etykieta „wege” to więcej niż tylko brak mięsa.


© KUKBUK 2018