Vegan Pizza - KUKBUK

Vegan Pizza

Czego najbardziej brakuje początkującym weganom? Słodkich drożdżówek z lukrem? Kebabów o czwartej nad ranem? A może ciągnącego się sera na pizzy?

Vegan pizza

ul. Poznańska 7
Warszawa

godziny otwarcia: 12-22

przejdź do dużej mapy
Vegan pizza kukbuk
Vegan pizza kukbuk
Vegan pizza kukbuk
Vegan pizza kukbuk
Vegan pizza kukbuk

Vegan Pizza ma świadomość wegańskich grzeszków i trafia w rynkową niszę. Mieszczący się przy Poznańskiej nieduży lokal urządzono minimalistycznie, menu zaś dopieszczono pod względem zróżnicowania dań. Wyraźnie zaznaczono pozycje dnia, a także ostrzeżenia dla bezglutenowców.

Zasiadamy przy małym stoliku przy oknie i sącząc sok z jabłka i kiwi (7 zł), długo dyskutujemy na temat tego, którą pizzę zamówić. Wybór jest naprawdę trudny. Od swojskiej pizzy z wegańskimi kiełbaskami, pieczarkami i cebulą zaczynając, na pizzy z wędzonym tofu, brokułami, awokado, szparagami i grillowanymi warzywami kończąc. Ostatecznie decydujemy się na Morze Czerwone (27 zł) z wegańskim tuńczykiem (!) oraz pizzę przypominającą dobrze znaną hawajską(26 zł), z bananami, ananasem, curry i wegańskim salami. I oczywiście z serem. Czas oczekiwania umilamy sobie przyglądaniem się procesowi powstawania pizzy, podczas którego coraz bardziej cieknie nam ślinka.

Zajadając Morze Czerwone, łamiemy sobie głowę nad tym, z czego zrobiony jest tuńczyk. Pizza ma nieco mdły posmak z powodu wegańskiego sera, który, owszem, ciągnie się i pachnie jak ser, ale smakuje bardziej drożdżami. Prawdziwe pochwały należą się drugiej pizzy, jak również samemu konceptowi, który przy odrobinie pracy nad detalami w przyszłości mógłby w pełni zaspokajać wegańskie tęsknoty.


© KUKBUK 2018