Szynkarnia - KUKBUK

Szynkarnia

Zdrowa kuchnia, sklep z produktami od lokalnych dostawców i multitap - Szynkarnia z powodzeniem łączy parę funkcji pod jednym adresem.

Szynkarnia

ul. Św. Antoniego 15
Wrocław

Godziny otwarcia:
pon. – czw.: 09:00 – 00:00
piąt. – sob.: 09:00 – 02:00
niedz.: 09:00 – 23:00

przejdź do dużej mapy
Szynkarnia kukbuk

 

Na ulicy św. Antoniego, słynącej do niedawna głównie z zakładów pogrzebowych, przybywa miejsc, w których można smacznie zjeść. Szynkarnia działa od niespełna roku i jest jednym z niewielu w kraju przykładów zrozumienia idei slow food. Właściciele, dietetyczka i technolog żywności, stworzyli sieć lokalnych, małych dostawców, którzy wyspecjalizowali się w produkcji tradycyjnych i naturalnych specjałów. Z tych dobrodziejstw można korzystać, zamawiając na śniadanie na przykład omlet z trzech jaj z wolnego wybiegu, smażony na maśle z małej mleczarni z Międzygórza (certyfikat Poznaj Dobrą Żywność), z pieczoną szynką wielkopolską z Ostrzeszowa, sałatą, pomidorami, pieczarkami oraz pieczywem razowym własnego wypieku. Tak idealnie zbilansowane śniadanie z pełnowartościowym białkiem i długo rozkładającymi się węglowodanami nie obciąży żołądka, za to długo będzie dostarczać energii. Będąc w Szynkarni, koniecznie trzeba spróbować wypiekanego na miejscu podpłomyka. Przygotowuje się go z mąki Grahama mielonej w małym młynie w Jordanowie, a podaje z marynowanym w winie i jałowcu mięsem jelenia, warzywami oraz lekkim, dietetycznym sosem pomidorowym z dodatkiem ułatwiającej trawienie suski sechlońskiej (mogącej się pochwalić unijną certyfikacją Chronione Oznaczenie Geograficzne).

 

Przykładowe menu:

– sery owcze, krowie i kozie (od 5,20 zł do 15 zł za 100 g) – szczególnie warto zabrać ze sobą sery od lokalnych i małych producentów, znacznie różniące się jakością i składem od tych przemysłowych, wytwarzanych na wielką skalę,

– grahamowy podpłomyk z wędzonym szczupakiem (10 zł) – pożywny, wartościowy posiłek z kawałkiem chudego mięsa ryby, której wciąż jemy mało, a szkoda, bo zawiera cenne kwasy omega-3, korzystnie wpływające na układ krążenia,

– ciastka razowe i owsiane (2″’6 zł/szt.) – kompromis dla łasuchów dbających o zdrowie i insulinoodpornych, nie podnoszą poziomu cukru.


© KUKBUK 2018