Szajnochy 11 - KUKBUK

Szajnochy 11

Restauracja Szanojchy 11 we Wrocławiu od dawna serwuje bardzo dobre sushi, teraz jednak dzięki pojawieniu się za jej kuchennymi sterami Tomasza Hartmana rozszerza ofertę w bardzo smacznym kierunku.

Restauracja Szajnochy 11

ul. Szajnochy 11
Wrocław

przejdź do dużej mapy
Szajnochy 11 kukbuk

Restauracja nieopodal wrocławskiego rynku specjalizuje się w rybach. Poza serwowanymi na zimno w formie sushi, postanowiła trochę poeksperymentować i wprowadzić nowe dania oparte na darach morza, czyli fuzji kuchni japońskiej i skandynawskiej. Efekty są oszałamiająco dobre. Szef kuchni nie boi się odważnych eksperymentów oraz nowych rozwiązań, dzięki czemu powstają autorskie, na pierwszy rzut oka trochę niepokojące, ale w rzeczywistości niezwykłe i świetne dania. Gro kulinarnych doświadczeń Tomasz Hartman zbierał w Danii, gdzie od związanych ze słynną Nomą kucharzy uczył się nowatorskiego i odważnego podejścia do tworzenia smaków.

Ekipa z Szajnochy 11 to wysokiej klasy specjaliści od ryb. Dlatego, aby mieć pewność co do ich jakości, sami raz w tygodniu jeżdżą po nie na wielką rybną giełdę pod Amsterdamem. Do tego dochodzą uprawiane w zaprzyjaźniony gospodarstwie i doglądane przez szefa kuchni warzywa, jak chociażby topinambur, skorzonera czy salsefia. Pan Tomasz zamienia te cudowne produkty w genialną (to nie przesada) terrinę ze śledzia na chlebie własnego wyrobu podawaną z burakami. Próbowaliśmy też delikatnego halibuta gotowanego sous-vide z chorizo, fasolą i wędzoną papryką oraz zupę rybną z owocami morza, koprem morskim i smażonymi pomidorami, a także grillowanego kurka podawanego z pure z dyni, kasztanami i dzikim ryżem. Wszystkie te dania smakowały i wyglądały zachwycająco. Dopełnieniem uczty był deser – sorbet z buraków z cydrową galaretką, pieczonymi śliwkami i kruszonką z migdałów.

Potrawy, które wychodzą spod ręki mistrza Tomasza są doprawdy magiczne. Co więcej, najdroższa z nich – halibut – kosztuje 40 złotych. To naprawdę niedużo, jak na kunszt kuchni przy Szajnochy 11.

Szajnochy 11 kukbuk
Szajnochy 11 kukbuk
Szajnochy 11 kukbuk
Szajnochy 11 kukbuk

© KUKBUK 2018