Synergia Dobre Miejsce – najlepsza kawa w mieście, śniadania i azjatyckie lunche - KUKBUK

Synergia Dobre Miejsce – najlepsza kawa w mieście, śniadania i azjatyckie lunche

Jest w Katowicach lokal, który głodnych i spragnionych zaopatruje w komplet.

Tekst: Kasia Siewko
Zdjęcia: materiały prasowe

Synergia Dobre Miejsce

ul. Andrzeja 29/2
Katowice

godziny otwarcia: pon.-pt.: 8-21, sob.: 9-21, niedz.: 10-21

przejdź do dużej mapy
synergia dobre miejsce kukbuk

Opublikowany niedawno spot McCafé, wyśmiewający snobistyczne kawiarnie, wywołał oburzenie w środowisku baristów i śmiech wśród klientów sfrustrowanych liczbą wariantów kawy wypisanych kredą na czarnych tablicach.

W Synergii są nie tylko tablice, ale i bogaty wybór ziaren oraz metod parzenia. Z tą różnicą, że żaden barista nie będzie się dwoił i troił, by na siłę wcisnąć nam aeropress zamiast americano.

Załoga Synergii z uśmiechem opowiada o kawie i zostawia klientowi możliwość wyboru – nieważne, czy ten jest kawowym purystą, czy miłośnikiem mleka z kawą. Znajdziemy tutaj wyselekcjonowane kawy z segmentu speciality pochodzące z mikropalarni, wypijemy filiżankę na miejscu, ale możemy też zaopatrzyć się w ziarna i akcesoria do zaparzania kawy w domu.

Na miejscu do wyboru są klasyczne kawy z ekspresu: espresso (5 zł), americano (7 zł), flat white (10 zł) oraz parzone alternatywnie: z dripa, chemexa lub aeropressu (wszystkie 10 zł za 250 ml).

Z założenia Synergia Dobre Miejsce to ma być coś więcej niż tylko kawiarnia – dlatego w menu dania inspirowane kuchnią Wschodu (pad thai, zupa pho, boczniaki w panko, bao i spring rollsy) przeplatają się z evergreenami europejskiej gastronomii (kaczka confit, polędwiczki, policzki wieprzowe).

Ostatnio dużą popularnością wśród gości cieszyły się flaczki po florencku z fenkułem i selerem naciowym (9 zł) i dlatego kilkakrotnie wracały do karty.

Menu dnia składa się z dwóch przystawek i trzech dań głównych. Wegetarianie mogą się tam udać na lunch w ciemno – Synergia dba, aby w karcie zawsze była opcja bezmięsna. W witrynie codziennie czeka kilka rodzajów ciast i deserów; szczególnie polecamy obłędny sernik z tahiną (11 zł).

Cena lunchu składającego się z przystawki, dania głównego i deseru to 35 złotych. Do Synergii warto wpadać na śniadania – w nowej, odświeżonej wersji. W godzinach 8-12 serwowane są jaglanka bananowo-kokosowa (12 zł), granola owsiano-żytnia (12 zł), jajecznica (14 zł), szakszuka (16 zł) i tofucznica (15 zł).

Po odwiedzinach w Synergii pełna nazwa lokalu zdecydowanie nabiera sensu – połączenie kawiarni i bistro zdaje egzamin. Poczujecie się tutaj komfortowo i swobodnie. Baristki zaparzą kawę, której smak zostanie w pamięci, a kucharz zaserwuje danie bezpretensjonalne i szczere.

synergia dobre miejsce kukbuk
synergia dobre miejsce kukbuk
synergia dobre miejsce kukbuk
synergia dobre miejsce kukbuk

© KUKBUK 2018