Stor - KUKBUK

Stor

Warszawskie Powiśle pełne jest ciekawych lokali z niezobowiązującą atmosferą, które też dobrze karmią. Dołączył do nich kolejny, mieszczący się przy łagodnie wijącej się ku rzece ulicy Tamka.

Stor

Tamka 33
Warszawa

Godziny otwarcia:

pon. – piąt.: 07:30 – 22:00
sob. – niedz.: 08:30 – 23:00

przejdź do dużej mapy
Stor kukbuk

Już od progu wnętrze STOR robi onieśmielające wrażenie. Piękne jest tu wszystko – od imponującego, wielkoformatowego zdjęcia spienionej wody, która łudząco przypomina marmur, przez krzesła, po lampy i kolor ścian. Wpadamy tu na śniadanie w środku tygodnia. O 9 rano jest jeszcze pusto, lokal działa dopiero od tygodnia. Pod szklanymi kloszami prężą się kanapki z chleba na zakwasie (połówka 8 zł) – autorskie kompozycje Magdy, która kulinarne szlify zdobywała w Bordeaux. Decydujemy się na pastrami z kiszoną kapustą, ogórkiem i majonezem oraz szarpaną wieprzowinę, czyli tzw. pulled pork, podaną z pieczonym i świeżym jabłkiem i musztardą. Ilość mięsa trochę nas rozczarowuje, bo w pamięci mamy nowojorskie, ledwo mieszczące się w dłoni kanapki z Katz Deli, legendarnych żydowskich delikatesów, w których Meg Ryan udawała orgazm w filmie „Kiedy Harry poznał Sally“. Kanapki smakują jednak doskonale, zwłaszcza odpowiednio soczysta wieprzowina, przełamana kwaśno–słodkim jabłkiem. Dla wegetarian przygotowano kanapki z bezglutenowego pieczywa z aromatycznymi, pieczonymi warzywami z dodatkiem zaataru.

W kawiarni STOR można napić się wszystkich modnych kaw, czyli dripa, chemexa i aeropressu, ale też raczyć się klasyką – espresso czy americano. My decydujemy się na łagodne latte. Ziarna pochodzą z krakowskiej palarni Karma Coffee i berlińskiej Bonanza Coffee Roasters. Tak dobrze rozpoczęty poranek trzeba zakończyć deserem, czyli solidnym kawałkiem sernika z mango, chociaż na ladzie pręży się także, zupełnie przypadkiem, ciasto ze śliwkami w czerwonym winie z jesiennego numeru KUKBUK–a. Puszysty, zimny ser i radośnie żółta pulpa mango to podobno tutejszy hit i faktycznie, sernik znika z talerzyka w szybkim tempie. Mimo to wcale nie mamy ochoty wychodzić. Pooglądalibyśmy jeszcze płynący Tamką ruch przez wielkie okna kawiarni.

Oprócz śniadania, można tu także porozmawiać o kawie i kupić wszystkie potrzebne akcesoria. Właściciele planują także rozszerzenie menu o owsianki (podobno codziennie skrupulatnie testują nowe kompozycje płatków i dodatków) i sałatki na bazie kaszy, a wieczorami będzie można tu zajrzeć na kieliszek bąbelków.

STOR dołącza do naszych ulubionych miejsc na Powiślu i mamy ochotę zaglądać tu od rana. Kawiarnia czynna jest już od 7:30. Wielki błękit wciąga.

Stor kukbuk
Opis zdjęcia 1
Stor kukbuk
Opis zdjęcia 2
Stor kukbuk
Opis zdjęcia 3
Stor kukbuk

© KUKBUK 2018