Stockholm Kitchen & Bar - KUKBUK

Stockholm Kitchen & Bar

W Szczecinie najlepsze ryby zjecie w… Stockholmie.

Zdjęcia: Martyna Kosko

Stockholm Kitchen & Bar

Bulwar Piastowski 1
Szczecin

przejdź do dużej mapy
stockholm kitchen kukbuk

Restauracja Stockholm Kitchen & Bar, niczym mała, szklana wysepka, znajduje się tuż nad Odrą, na nadrzecznym bulwarze. Z zewnątrz prezentuje się minimalistycznie i nowocześnie, w środku zaskakuje jednocześnie eleganckim i przytulnym wystrojem. Wnętrze cieszy oko, a największe wrażenie robią dwa duże lustra, które odbijają kołyszące się fale rzeki.

 

Wybieramy stolik przy oknie i zaczynamy przeglądać kartę. Do wyboru mamy klasyczne i, niestety, mało zaskakujące dania. Duży plus za sporo ryb w karcie, które – jak zapewnia nas obsługa – są świeże i filetowane na miejscu przez kucharzy. Na przystawkę zamawiamy carpaccio z buraka (20 zł) i ceviche z dorsza (20 zł). W pierwszym daniu słodkie buraki baraszkują ze słoną fetą, a olej z pestek dyni nadaje im lekko orzechowy posmak. Problemem jest zdecydowanie zbyt wysoka cena za talerz tanich produktów, które nie zostały przygotowane za pomocą skomplikowanych technik. Za to ceviche z dorsza zachwyca piękną kompozycją na talerzu. Ryba jest delikatna, idealnie ścięta i znakomicie łączy się ze słodkim sosem mango.

stockholm kitchen kukbuk
stockholm kitchen kukbuk

Naszym faworytem i daniem najbardziej godnym polecenia jest zupa z łososia (21 zł), jedyna potrawa z całej karty mająca coś wspólnego z kuchnią skandynawską. Wywar rybny jest esencjonalny i aromatyczny. W naszej porcji pływa wprawdzie tylko jedna krewetka, ale za to całkiem sporo jest łososia i warzyw.

 

Ucztę kończymy absolutnym klasykiem – mulami w białym winie (33 zł). Sos mógłby być bardziej zredukowany, ale finalnie danie jest bardzo smaczne i z chęcią zjedlibyśmy je jeszcze raz.

 

Do restauracji Stockholm na pewno wrócimy na zupę rybną, najlepszą, jaką ostatnio jedliśmy. Może uda się przy okazji namówić jej twórców, by konsekwentniej traktowali nazwę swojego lokalu i przybliżyli swoim gościom wciąż mało znaną w Polsce szwedzką kuchnię?

 

Tekst: Kasia Sójka

Zdjęcia: Martyna Kosko

 

Stockholm Kitchen & Bar

Bulwar Piastowski 1

Szczecin

godziny otwarcia: pon.-niedz.: 12:00-22:00


© KUKBUK 2018